| Crye a întrebat:

Credeti ca exista extraterestrii? Da/Nu + De ce? happy

28 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Da.Universul este prea vast, pentru a putea exista viata doar pe planeta noastra, si singurul lucru ce ne desparte de aflarea evidentului adevar sunt tergiversarile si taraganirele unor guverne ce au intrat in contact cu forme de viata exterioare, dar nu vor sa le dea publicitatii, din cauza ca ar zgudui din temelii bigotisme trepanate si precepte invechite cu privire la existenta lor.Sunt prea multe evenimente suspecte pentru a continua sa fim ignoranti, si sa credem ca singurule chestii cat de cat evoluate care vietuiesc intr-un Univers infinit, expansiv.

| mgtow a răspuns:

Probabil in acei gandacei care ii vedem ca si cum am fi Dumnezeu in Red alert 3 care fac o groaza de minunatii putem sai consideram un fel de specii inumane.

| Shammal a răspuns:

Da, pentru ca eu sunt unul big grin cand spun eu nu ma refer la incarnarea aceasta deoarece acum sunt pamantean insa am un sentiment ca am incarnari si pe alte planete, stele la acestea ma refer

| Dreamer a răspuns:

In tot Universul este prostesc sa crezi ca nu mai exista viata extraterestra, nu ma refer aici la omuletii verzi pe care i-am vazut in filme, viata poate fi si o planta. Acum noi nici macar nu cunoastem viata destul de bine, insa de curand am aflat ca viata poate exista si la 5000 m adancime in ocean unde lumina nu patrunde sau bacterii in gheizere si pe langa vulcanii subacvatici unde credeam ca la acea temperatura nu poate exista viata. In concluzie, poate peste 5-6 ani vom afla ca poate exista viata si fara resurse de apa, in conditii extreme, la o presiune nimicitoare sau chiar pe o planeta gazoasa.
Acum revenind la intrebarea ta ca sa fac o comparatie - sa spui ca nu mai exista viata extraterestra este ca si cand planeta noastra ar fi un purice pe Planeta Jupiter si ar fi convinsa ca ea este singurul purice de pe Jupiter. Cat de inchis la minte sa fii ca sa crezi asa ceva? Dar mai vorbim peste 5-10 ani despre viata si cat de surprinzatoare este aceasta...

PS: Multi nu realizeaza cat de mare este Universul si ca noi nu stim nici macar 0, 0001 % din el.

| Musique a răspuns:

Atunci când o să se arate, o să cred și-n existența lor.

| Shammal a răspuns (pentru Musique):

Nu functioneaza asa, ca sa vezi ceva initial crezi ca ar putea exista, ti-l imaginezi, practic il atragi in realitatea ta;
el poate sa stea in fata ta si tu sa nu-l vezi din diferite motive de ex.: tu ai putea fi contra mea cand eu vreau sa-i povestesc copilului tau despre mos craciun gandindu-te ca la 7 ani e frumos sa primesti cadouri de la mos craciun

| Dicanul a răspuns:

Este stupid sa crezi ca nu exista nicio forma de viata pe alte planete. Desigur, nu ma refer la omuleti verzi cu 6 maini si 4 ochi ( asta se intampla din cauza industriei cinematografice americane care a implementat o idee falsa cum ca asa ar arata un extraterestru).
Este inadmisibil sa crezi ca pe Marte, de exemplu, nu exista o euglena, o alga sau un microorganism care sa aiba viata si care poate fi, cu usurinta, incadrat la forme de viata extraterestra.

| blacklife997 a răspuns:

Da! eu sunt unul dintre ei laughing
oh go on nu cred ca exista

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Intr-un fel da. Pentru ca cum existam noi pot exista si ei.

| supraponderallacap a răspuns:

Da, era una extratereastra pe undeva, strigati si voi la ea mai
anachickenbananaaaaaaaaa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu crezi, uite aici:
http://www.220.ro/......eGy16Wudh/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Bni7s3Y95kA

Serviciile de informatii, alaturi de diverse grupuri care ar conduce lumea din umbra, sunt singurele entitati organizatorice care cunosc adevarul despre fenomenul OZN, cu toate implicatiile acestuia în trecutul, prezentul si, mai ales, viitorul omenirii. Aceasta este o ipoteza des invocata de catre adeptii teoriei conspiratiei.
Teoria presupuselor colaborari secrete intre guvernul SUA si extraterestrii a fost sustinuta, mai ales in anii 80, si de catre Milton William (Bill) Cooper, subofiter in Air Force. El afirma ca in perioada 1970-1973, pe cand lucra pentru comandamentul flotei militare din Pacific, a avut acces la doua materiale: Raportul nr.13 al proiectului Grudge/Blue Book si un rezumat privind operatiunea „Majority" – care ar fi fost legata de un grup oficial ultrasecret MJ-12, pentru gestionarea relatiilor cu extraterestrii). In „Raportul 13" s-ar fi gasit date privind prabusiri de OZN-uri, cadavre recuperate, extraterestri vii, fotografii, rapiri, analize ale OZN-urilor, etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tehnologie in schimbul oamenilor

Conform declaratiilor lui Cooper, ar exista trei rase de extraterestri cu care americanii ar fi in contact. Declaratiile lui se alatura surselor cotate a fi "cu credibilitate indoielnica", care au sustinut, de-a lungul timpului, ca structuri din CIA si departamente speciale ale U.S. Army au o indelungata relatie cu trei specii de fiinte extraterestre care, dintre toate natiunile lumii, ar fi ales sa intre in contact doar cu americanii: Reptilienii (botezati astfel datorita pielii lor), "Conformatorii" (fiinte vii "bazate" pe siliciu), si "Micii Cenusii" (cunoscuti si sub numele de Ebeni, care ar fi originari din sistemul solar Zeta Reticuli, umanoizi mici de inaltime, cu pielea cenusie, capul voluminos si ochi mari, asemanatori cu aceia ai unei insecte).

Bill English, ofiter de contrainformatii in cadrul „Beretelor Verzi", afirma si el ca a vazut Raportul 13, un material de 624 pagini, realizat aparent in 1953 si "adus la zi" in 1969. Cooper si English sustin ca in 1964, la baza Holloman, s-a incheiat o intelegere prin care extraterestrii promisesera un aport de tehnologie, in schimbul permisiunii de "a rapi" oameni in vederea unor experiente. In virtutea aceleiasi intelegeri, guvernul american urma sa construiasca un numar de baze subterane in care sa fie gazduiti extraterestrii, impreuna cu navele lor, si unde sa aiba loc schimburile de informatii tehnologice.

Marelui public nu trebuia sa i se divulge nimic despre toate acestea. Cooper afirma ca in 1972, extraterestrii se aflau deja in cinci baze subterane ale armatei din SUA: New Mexico, Nevada, Utah, Colorado, Dulce (New Mexico). Guvernul ar mai fi realizat, in acelasi scop, zeci de orasele subterane, amplasate la mare adancime sub pamant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mutanti sau hibrizi

Aviatorul John Lear declara, în anii 80, ca detine informatii ca guvernul SUA "a vândut rasa umana unor extraterestri care ne vor raul". Lear, fiu al unui faimos inventator si constructor de avioane, a zburat cu peste 160 de tipuri de avioane, a participat la mai multe misiuni CIA, a doborât de repetate ori recorduri de viteza si era singurul pilot din lume care detinea toate tipurile de certificate de zbor eliberate de Federal Aviation Administration. El sustinea ca în laboratoarele subpamantene multietajate de la Dulce, din nordul statului New Mexico, dar si în alte baze, se afla mii de extraterestri, care efectueaza experimente sinistre pe oameni si pe animale, între care "crearea unor mutanti sau hibrizi între fiinte umane si extraterestre". Tot acolo ar trai conform lui Lear, un mare numar de specialisti pamanteni, "închisi probabil pentru totdeauna" (conform spuselor aviatorului, în 1979, la baza Dulce ar fi izbucnit chiar o revolta, inabusita in sange).

Conform declaratiilor aviatorului, între 1979 si 1983, grupul MJ-12 a început sa regrete colaborarea cu extraterestrii, dar era prea tarziu. Rapirile erau mult mai numeroase decat se convenise, în schimb tehnologiile primite erau simple surogate, foarte departe de performantele vehiculelor si ale armelor de care dispuneau rasele din Univers. În consecinta, guvernantii ar fi luat decizia realizarii unor arme defensive, prin care pamântenii sa poata distruge navele venite din Cosmos. Acesta ar fi fost adevaratul mobil al programului Initiativa de Aparare Strategica „Razboiul Stelelor" ("interfata" programului fiind apararea contra rachetelor nucleare sovietice). Conform blogurilor si forumurilor adeptilor teoriei conspiratiei, în ultimii 50 de ani ar fi existat peste 300 de întâlniri cu caracter confidential între extraterestri si reprezentanti ai guvernului american.

| Aneurysm a răspuns:

Doar fiindca am consultat numai galaxia noastra de enspe mii de ori se ajunge la concluzia ca nu exista viata-n Univers? Wrong. Somewhere in the Univerese are aliens. Asta e ipoteaza mea stiintifica, dar nici nu cred ca s-ar putea face cercetari in afara Galaxiei. In primul rand, exista mii de galaxii si mii de capcane raspandinte arbitrar in Cosmos. Nimeni nu le poate evita si daca (,) cazi intr-una, bye-bye. In al doilea rand, ai nevoie de masinarii si de gadget-uri care pot face fata acolo. Asta ar lua cel mult un secol, dar nu cred ca s-ar gasi oameni. Si bineinteles, cine ar pleca? N-am eu ambatul asta, dar trebuie sa vina cineva de acolo cu o concluzie.

Who knows? Poate deja or fi forme de viata cu ADN-ul nostru, care pot fi o specie mai deosebita, aparte, sau chiar mai putin evoluata...Si poate ne-or crede pe noi extraterestrii. Asta daca or crede in noi.

| Kyrie a răspuns:

Cred si in Mos Craciun

| MauiStatue a răspuns:

As fi o ignoranta sa nu cred in existenta lor. Tot ce-i posibil, universul e mare.

| DubstepQueen a răspuns:

Da,exista,deoarece:
Universul e infinit.Ar fi super-banal sa fie epuizata atata energie doar pentru Terra.Deci exista extraterestri, sau poate ca pe alte planete, ciar oameni ca noi.

| GigiMenta a răspuns:

Gandeste-te ca planeta noastra este situata intr-o galaxie unde se afla milioane de planete. Ei bine in univers sunt alte milioane de GALAXII care contin trilioane si gazilioane de planete stele etc deci este o probabilitate foarte foarte foarte foarte foarte foarte foarte foarte mica, ca planeta pe care locuim sa fie singura din tot universal care sa aiba viata din atatea trizilioane de planete. Deci da, cred cu siguranta ca exista indiferent de infatisare sau inteligenta exista undeva in universul "infinit"

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Da cred ca da pentru ca nu putem fi doar noi in tot universul.

| Nimeni1996 a răspuns:

Nu credeam, dar în ultimul timp apar pământeni care-mi demonstrează că extratereştrii există! Numai bine!

| Ionut6999 a răspuns:

Sansa de existenta este foarte mare. Altfel de ce ar fi Universul atat de imens. Poate ca in sistemul nostru solar si in cele inconjuratoare nu, deoarece tehnologia NASA de cercetare a cosmosului nu a detectat nici o forma de viata fireste, dar cine stie poate in alte galaxii exista mii de alte civilizatii, poate chiar mai inapoiate sau mai inaintate ca noi.
In plus, sunt mii de videouri si raporturi de la baze militare secrete, cu ozn-uri, si dintre ele cel putin cateva zeci trebuie sa fie reale.

| Heng a răspuns:

Normal da. Universul e infinit. Poate sunt si oameni la fel ca noi pe alte planete, nu se stie.Insa cred ca, cu siguranta extraterestii nu sunt asa cum se prezinta in filme.

| ZOUKYE a răspuns:

Buna! Da eu cred.De ce? PEntru ca nu putem fi singuri in Univers.Nu cred ca au venit pe Pamant dar eu zic c a exista.

| StarAlex a răspuns:

Pai cu ma fci mincinos pana cand si eu am vazut ozn ce mai vrei si de oameni care au vazut ozn? exista dc ce nu?
nu cred ca suntem singuri!

| Madalina7 a răspuns:

Eu cred 98% ca ei exista,dupa cate videocliuri,filme in care apareau nave extraterestre sau chiar si baze secrete descoperite de cei de la discovery, intalniri de gradul1, 2,3 astea mi-au dat un rezultat de 98 la suta ca cred in ei dar 2% este pentru ca nu am vazut niciodata asa ceva in fata ochilor deci posib e ca ei sa existe

| 256yoa256 a răspuns:

Poate exista...ar fi banal sa fim singuri in Univers...dar totusi parintele Cleopa zicea ca "NU EXISTA EXTRATERESTRI!"

| MonsterChild a răspuns:

Dabig grin Pentru ca Universul este mult prea mare si e imposibil ca sa fie viata doar pe Pamanthappy