| Mariela_1621 a întrebat:

Credeti ca exista viata dupa moarte?

19 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu stiu ca nu am mierlit-o niciodata pana acum.

| danut a răspuns:

Dupa moarte nu mai este nimic. Putem spera intr-o reinviere la revenirea lui Isus Hristos, dar viata dupa ce mori, BA!

| ania a răspuns:

Eu sunt sigura ca dupa moarte voi fi cu Isus.

| Gospell a răspuns:

Da , exista.

| daddy a răspuns:

Eu stiam ca atunci cand creierul nu mai functioneaza iti pierzi constiinta si implicit perceptia realitatii
dar daca spui tu ca putem supravietuii si fara creier eu te cred pe cuvant sunt cea mai credula persoana happy

| unu a răspuns:

Nu, tin la sanatatea mea mintala.

| BRG a răspuns:

Nu viață după moarte NU EXISTĂ. Biblia spune clar omul odată mort, nu continuă să trăiască nicăieri.

| andalu a răspuns:

Nu.Si nici nu am cum sa cred atata timp cat nu am nimic care sa ateste acest lucru.Ar fi frumos sa existe insa nu cred ca are sens sa traiesc cu asemenea iluzii cand rationamentul imi "spune" mai degraba contrarul.

| elamit a răspuns:

Nu stiu daca exista, asta ma intreb si eu.

| hugo a răspuns:

Nuhappy

| romanionu a răspuns:

Da

| Mada a răspuns:

Da! Ca daca n`ar mai fi...nu s`ar mai povesti laughing.

| johnny_1840 a răspuns:

Logic ca exista da nu o sa mai poti face sex cu femei nu mai poti sa iei marijuana sau sa bei rachiu de prune! jajajaja laughing))

| andreetgv a răspuns:

Pai da in rai sau in iad, depinde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa moartea, cui? dupa judecata ce o mai fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista... si n-as zice asta daca nu m-ar fi convins insusi satana! Nu detaliez pentru ca scopul meu nu e sa conving pe cineva si probabil as fi catalogata ca avand probleme de natura mentala pentru cei care nu cred in rai sau iad/Dumnezeu sau Lucifer big grin Repet, DA exista! Sunt sigura de asta 100%!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca exista viata dupa moarte. doar nu credeti ca trecem prin viata asa doar? si traim degeaba. aveti incredere in Dumnezeu si in Iisus Hristos. cei credinciosi vor avea viata vesnica. moartea e doar un nou inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descopera singura http://www.youtube.com/watch?v=sDz0XaMd4_w

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie