| IepurasulBrunet a întrebat:

Voi credeti ca exista viata dupa moarte?

10 răspunsuri:
| c0rn3l1uss a răspuns:

Hmm, nu prea cred.

| Cleona a răspuns:

Dupa moarte in iad sau rai

| paulthe1 a răspuns:

Nu exista

| dyddyyyx18 a răspuns:

Da, exista. In rai/iadwinking

| BRG a răspuns:

NU viață după moarte categoric nu există, BAiblia care este Cuvîntul lui Dumnezeu afirmă cu claritate că oamenii care au murit, nu continuă să trăiască nici în rai, nici în iad, și sufletul lor nu se duce nică ieri, omul mort este în pămînt așteptînd învierea, care cît de curînd va avea loc, sper că a-m lămurit acest subiect, nu?

| arrriadna a răspuns:

Eu cred ca da. Dar resping ideea idioata cu raiul si iadul ca doua piscine pline si inghesuite cu bulinute transparente...

| andy_3925 a răspuns:

Nu stiu...cred ca dupa moarte, sufletul se duce la ingerasi sau la dracusorilaughing

| jade_7951 a răspuns:

Da exista mai mult ca sigur. Gasesti documentare despre asta, incearca sa vezi unul si chiar vei fi uimit happy

| blablablablabla a răspuns:

Eu cred ca deoarece un porumbel a venit la geam la mine in balcon si era asa de bland si nu zbura daca ii puneai apa sa mancare(stiti ca se sperie alti porumbei)si cred ca sufletul mamei bunicii mele era in porumbel... dar totusi cred ca exista viata dupa moarte 80%///. dar trebuie sa fii bun ca sa ajungi in rai si rau ca sa ajungi in iad.alege varianta care vrei//dar eu prefer sa fiu bun decat rautongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar