| Antipaticu a întrebat:

Credeti ca existenta imperfectiunii in aceasta lume, ajuta ca perfectiunea sa se remarce si sa iasa in evidenta?

14 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Era o data o parte mai neagra a unui intreg si una mai alba dar amindoua formau acelasi intreg si se facea domnule ca veneau tot felul de oameni si-si manifestau interesul despre o parte sau alta a intregului si incercau sa separe cele doua parti netinind seama ca nu puteau saracii si nu vedeau doar ca nu era nimic solid pentru ca intregul acela nu era decit un concept, la naiba-n puii nostri.

| miradoniz a răspuns:

NU! și lasă baltă principiile lui Lavey că nu te avansează cu nimic în viața! El așa justifica existența răului,într-un fel de "salvator al umanității". Perfect este numai Dumnezeu, existența imperfecțiunii, strică imaginea perfecțiunii-și atâta tot!
În orice caz este o idee proastă să accepți ceva mai puțin decât cel mai bun lucru posibil.Mori sperând, mori cu speranța în mână-dar cum să dai înapoi și să te mulțumești cu...imperfecțiunea! considerând că faci plăcerea a ceea ce strici-în plus! tot secretul este că, de fapt, imperfecțiunea nu există!

Răspuns utilizator avertizat
| miradoniz a răspuns (pentru Antipaticu):

Așa m-am gândit și eu!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Sigur,ai punctat corect. Fara rau nu ar exista bine, fară urat nu ar exista frumos... Dacă toată lumea ar fi perfectă, nimeni nu ar ieşi în evidentă si ar fi mohorat.

| shadovv a răspuns:

Lumea noastra sau cel putin noi ca oameni suntem imperfecti deoarece suntem limitati.

| Birjaru a răspuns:

Nu exista perfect sau imperfect, doar ce idealizam si ce nu ne intereseaza.

| bendis92 a răspuns:

Una se evidentiaza pe cealalta si fiecare are samanta uneia in cealalta, perfectiunea a fost obtinuta dupa invingerea imperfectiunii si orice imperfectiune poate sa aiba o origine perfecta laughingca Ying si Yangwinking

| Mikasa a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amice ce e perfect in lumea asta? suntem o specie de ipocriti ne prfacem ca suntem perfecti da suntem imperfecti ce naiba e perfect sa te nasti in Romania sa isi cauti de munca sa tot pui cv_urii sa te tine in proba ca un sclav / alti au miliarde in scimb uni mor de foame viata e o condamnare la moarte cans suntem fericiti cateva minute din viata in rest tristete

| SAMP a răspuns:

Ciudata intrebare ai mai pus frate, nu nu traim intr-o lume perfecta, nu a fost, nu este si nu va fi niciodata o lume perfecta.

| SAMP a răspuns:

Ciudata intrebare ai mai pus frate, nu nu traim intr-o lume perfecta, nu a fost, nu este si nu va fi niciodata o lume perfecta

Răspuns utilizator avertizat
| carminaburana43 a răspuns (pentru Antipaticu):

Pe mine sincer m-ar descuraja nu as avea cu cine schimba o vorba inteligenta si m-ar duce la depresie totalalipsa unei comunicari la nivelul meu.Dar si o inteligenta covirsitoare fata de-a mea ar avea acelasi efect.