| ilikepizzayummy a întrebat:

Credeti ca extraterestrii sunt stramostrii nostri care ne-au pacalit cu tehnologie avansata sa credem ca provenim din maimute? :O

12 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Daca eram bolnav mintal, desigur, credeam asta. laughing

| lo a răspuns:

Cu cat cercetarile avanseaza, cu atat geneza noastra devine mai confuza, datorita unor descoperiri destul de plauzibile dar inca fara fundament, ca cea a extraterestrilor.In ultima perioda documentalele cu privire la extraterestri s-au incrementat, unul dintre cele mai cunoscute fiind Ancient Aliens care aproba ca am putea descinde din extraterestri.
O alta teorie interesanta este cea a sirenelor, a se vedea doc. Marmaids :The new evidance; doar ca aici ele ar putea descinde din oameni.
Daca privim geneza in fuctie de fiecare teorie:religiosa, stiintifica(a primatelor si a extraterestrilor) putem observa cu facilitate ca suntem un mister care un va fi descoperit prea curand.

| RAY a răspuns:

Sa spun nu,sa spun da,mai bine spun nu stiu, in chesti de asta sunt agnostic nu stiu, e bine sa fim deshisi spre orice si sa ne indoim de toate mereu repet asta tuturor cunoscutilor nu exista nu, totul este posibil, imi amintesc de visul de acuma 2 nopti cat de realparea si incredibil si totusi sunt visele de fapt a doua viata, un nou taram?

| relian a răspuns:

Pai daca extraterestrii sint stramosii nostri nu are cum sa ne pacaleasca, asta insemind sa se pacaleasca pe ei insasi.Dar ca teorie da este cit se poate de valida ca noi sa fim urmasii unor extraterestri ajunsi aici cumva din intimplare sau accidental si nemaiputind pleca au ramas si astazi continuam sa fim tot aici. Iara maimutele si tot ce se afla pe planeta tot urmasii lor sint.Adica ei, noi le-am facut.Cind pleci undeva iei cu tine si ce ai acasa, daca te muti undeva iei tot ce ai si populezi noua casa. Cam astia sintem noi oamenii si viata de pe planeta.Pamintul nu era locuit de nimeni.Era pustiu si gol si plin cu apa si stramosii nostri (duhul sfint )se plimba pe deasupra. Tare nu?

| Mădă0611 a răspuns:

Nup. De ce ar face asta?

| sublime89 a răspuns:

Ce e mai plauzibil? ca extraterestrii au venit de la ani lumina distanta pana aici doar ca sa ne pacaleasca ca ne tragem din maimute, sau ca noi chiar am evoluat din "maimute"?

| BiuL a răspuns:

Nu.

| ErrorFound a răspuns:

Probabil, dar de ce tehnologie avansata?
Poate ca am fost o colonie care a pierdut contactul cu planeta metropola si in timp ne-am tampit si credem ca ne tragem din primate(atentie, primate, nu maimute).

| RuxandraBianca a răspuns (pentru ErrorFound):

laughing

| ErrorFound a răspuns (pentru RuxandraBianca):

E o ipoteza, nu neg nimic. laughing

| RaduHD a răspuns:

Da.Daca esti interesat pe acest domeniu te sfatuiesc sa te uiti pe History Chanel.

| adrian1419 a răspuns:

Extraterestrii au avut un rol important in evolutia noastra dar noi chiar am evoluat din maimute