| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca frica inconstienta de moarte este cea care ne imbatraneste trupurile si ni le omoara sau in lipsa acestei frici, acestei constiinte despre moarte totul ar fi etern sau cum sta treaba?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Suntem intr-o moarte continuas sa spun asa, celule mor mereu

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Ca asa e normal sa fie biologic, daca nu mor si se inmultesc aiurea se naste cancerul

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu. Murim pentru ca ne nastem. Nimic ce nu a existat o perioada, nu are cum sa se nasca si sa traiasca o eternitate. Ceva ce nu a fost va redeveni ceva ce nu a fost. Asta este legea firii.

Plantele nu au frica de moarte, insa si ele mor.

Apoi, corpul este un mecanism. Orice mecanism se strica la un moment dat. Fie care viata fie ca nu. Uita-te la calculatoare, radiouri, televizoare, telefoane etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......rocesu-de/

| Socea_Rares_1990 a răspuns:

Frica este gandul de esec. Si da de moarte tuturor le e frica dar daca mori spiritul din tine ajunge in alta persoana.dar este greu sa fii omorat deoarece instinctul de suprevietuire ne salveaza mereu. adica aproape mereu.