| Theo94 a întrebat:

Credeti ca in viitorul indepartat cum ar fi anul 3000 e.n. oamenii vor fii creati in laborator?

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Posibil.

| Inferno a răspuns:

Nu vad la ce bun? Pentru cresterea productivitatii?
Doar pentru ca un lucru poate fi posibil din punct de vedere tehnologic asta nu inseamna ca automat va si exista.
Ca asa am putea arunca si Luna in aer cu tehnologia actuala, da nu o arunca nimeni ca n-are de ce.

| Theo94 explică (pentru Inferno):

Peste mii de ani omenirea ne se va mai reproduce ca acum, nici macar nu va mai arata ca acum din cauza tehnologiei care o sa fie mult mai avansata.

| RAY a răspuns:

Noi sa fim seriosi morti vesnic atunci

| OnuOnulică a răspuns:

De fapt totul e posibil asa ca...

| neutrino a răspuns:

Vom trai si vom vedea, dar oricum sexul va triumfa!

| M?d?0611 a răspuns:

Probabil, daca nu ne vom autodistruge pana atunci.

| sublime89 a răspuns:

Daca stiinta va evolua in acelasi ritm ca si in ultimele cateva decenii, da, ar fi posibil sa se ajunga si la oameni creati in laborator.

| ErrorFound a răspuns:

Si acum pot fi creati oameni in laborator, doar ca clonele sunt destul de proaste. Trebuie perfectionate.

Daca te referi la CREAREA propriu zisa, eu ma indoiesc de acest lucru, fiindca trebuie facute niste legaturi intre elemente chimice la nivel celular pentru care nu se cunosc metode.

| Theo94 explică (pentru ErrorFound):

Peste o 1000 de ani va posibil.

| Kalla a răspuns:

Totul e posibil. Poate acum pare ceva SF dar daca ne gandim ca pana acum 30 de ani lumea nici nu se gandea la touch screen iar acum au inceput sa inventeze ochelari ca sa stai pe internet si tastatura holograma.
In anul 3000 poate o sa traim si cu extraterestri.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu, nu cred ca va exista un viitor prea indepartat pentru noi.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Orice e posibil! Acum 100 de ani, oamenilor nici nu le trecea prin cap faze cum ca s-ar inventa smartphon-uri si eu mai stiu ce chestii d-astea de ultima generatie, asa ca si-n viitor orice e posibil!winking

| Swan39 a răspuns:

Se pare că nu vom afla niciodată; noi nu vom mai fi pe atunci. Poate nu va mai fi nimic pe atunci, cine ştie?

| lizucalisuca a răspuns:

Deja s-a descoperit ca femeile s-ar putea auto-reproduce folosind in loc de sperma anumite celule din propria maduva. Asadar cu siguranta nu prin anul 3000 ci mult mai devreme de atat, oamenii vor putea fi produsi in laborator. Daca intrebi totusi de celule sintetice, pana acolo mai e foarte mult, momentan nu se vede posibilitatea dar probabil cyborgii vor inlocui umanitatea asa ca se vor auto-reproduce in laborator din celule sintetice big grin