| danutzsan a întrebat:

Dragilor, credeti ca in viitorul, nu prea indepartat, lumea va uita sa iubeasca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare mai exista ceva de iubit? Lumea nu va uita sa iubeasca, ci va dori sa iubeasca, insa din pacate de multe ori este doar un fals sentiment umbrit de tradare, inselaciune si scopuri de castig personal. Ma refer la toate felurile de iubire, nu doar la iubirea unei pers. caruia i-ai jurat iubire pana moarte và va despartii. Stim cu toti ca nu putem iubi daca nu primim in schimb iubire, dar daca iubim si primim in schimb doar "praf in vant" (Kanssas - Dust in the wind)? Cum spunea Forrest Gump : "Poate sunt prost, dar stiu ce`i dragostea". Eu unul asa am ajuns; stiu ce`i dragostea, dar din amintiri.

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, n-am nici un motiv sa cred asta.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu. Asa cum eu stiu, si copilul meu va sti.

| Razvan a răspuns:

Nu ma mai mira nimic si ma astept la orice de la oricine.Cand vom uita sa iubim nu vom fi altceva decat niste roboti

daniela
| daniela a răspuns:

Nu... acest sentiment e in fiecare om si fiecare are nevoie de dragoste

| thehope a răspuns:

Oricat de mult s-ar schimba lumea si oricat de rai am parea in adancul sufletului nostru tot exista macar o farama de dragoste si iubire... e imposibil ca lumea sa uite sa iubeasca...sa o faca mai greu...sau nu din tot sufletul, da... dar sa uite...NICIODATA.

| zalisa a răspuns:

Mii de oameni au trait fara dragoste, dar niciunul fara apa...

| fabiola a răspuns:

Va uita sa iubeasca daca va uita sa manance, sa respire- iubirea este hrana sufletului!

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Nu...mereu va exista acest sentiment de iubire chiar daca tandretzea, romantismul, cuvintele frumoase vor disparea... o samantza a iubirii va creste mereu in orice inima chiar si in cele greu de atinshappy... e in firea omului sa iubescahappy

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Nu cred! eu fara dragoste nu cred ca as putea trai!happy

| pisoias a răspuns:

Iubirea va trai intotdeauna dar va fi dominata de ura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Iubirea e lumina", niciodata nu va disparea iubirea, nici macar nu va scadea in intensitate, acest sentiment fiind unic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, cum sa cred asta? Ce sa ne faca sa ne ofilim, sa ne sece puterea de a raspunde surasului persoanei care reprezinta totul pentru tine? Cum sa se rupa legaturile dintre mama si copil, iubit si iubita? Cum? Sa explice un sceptic! Unul care n-are speranta...NU!
Monica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca deja a inceput ca iubirea sa dispara si sa ia locul ura si dusmania in sufletele a multor oameni. Dupa cum se vede altii nu se mai iubesc nici pe ei insisi si isi fac rau singuri sunt foarte mult exemple in jur daca ne uitam mai bine. Dar sa nu ma intelegeti gresit nu la toti oamenii ura si dusmania au pus stapanire pe suflete. Speram ca iubirea sa triumfe ca in totdeauna chiar si celor care nu stiu sa iubeasca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeşte nuvela Emma şi ai să pricepi. Click aici:
http://agonia.ro/index.php/prose/13911973/EMMA_*3*

Nu uita să citeşti partea 2 şi 1.
Cu stimă, Elena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e adevarat ce zici. oamenii vor fi mult mai reci si de zece ori mai stresati...si iubirea nu va mai conta...se va oferi necesarul sex.si la revedere.de moment ce a disparut respectul. spuneti voi, unde e iubirea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Iubirea s-a născut odată cu lumea şi va muri tot odată cu ea.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Malina, dar cat de tare au iubit apa!

| Secretkkk a răspuns:

Iubirea moare ultima