| Sara a întrebat:

Credeti ca mormantul Mariei Magdalena se afla chiar sub muzeul Luvru? asa cum ar zice Dan Brown... Sunteti de acord ca Maria Magdalena ar fi fost sotia lui Mesia si ar fi avut si o fetita cu el? Luand in considerare ft ft bine Cina cea de Taina cu toate amanuntele ei. Nu copy-paste.Va rog, faceti abstractie de Codul lui DaVinci! caci aceste cuvinte se aud inainte de aceasta carte!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DEZGUSTĂTOR, VELIARIC, ETERODOX...Filmul "prezintă" un "adevăr" absolut repulsiv şi ireal. Este o EREZIE înfricoşător de bine evidenţiată. Daca aş avea cartea şi filmul în mână aş face focul la sobă cu cea mai mare plăcere, dar nu-mi murdăresc eu mâinile cu un gunoi celulozic... Dumnezeu să-l ierte pe cel care a avut primul idea demonică să ecranizeze excrementul ăla de carte şi să-i ierte şi pe cei care cred în acele inepţii fecaloido-schismice!

Făcând abstracţie de Codul lui DaVinci, ia în considerare tot ce am scris mai sus, dar nu citi cuvintele "cartea", "filmul" şi "ecranizeze"!

Toate cele bunewinking

14 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Dan Brown scrie romane de fictiune. Oricum, nimic nu mai poate fi sigur dupa 2000 de ani.

Janina
| Janina a răspuns:

NU cred...biblia nu spune nimic de asta

| Leea1234 a răspuns:

Nu cred... e o blasfemie sa inventezi asemenea povesti doar pentru ca sa atragi atentia...(vb de dan brown)

| cosmon a răspuns:

Sincer nu cred ca sunt decat aberatii, poate ma insel eu dar asta e parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crede ce scrie in biblie si nu aberatiile si totul de la tv ca au descoperitei cutarica si cutarica nu trebuie sa ii crezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minte bolnava si atee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii, pentru a castiga bani, recurg la tot felul de timpenii. Una dintre ele fiind atacarea unor sisteme care au durat o vesnicie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satana lucreaza. cu toate mijloacele ce le are la dispozitie.mai ales aspra mintilor crude si nepregatite.dovada? urmareste mesaje subliminale in desene animate. o sa ramai uimita cat de abuzata este mintea celor mici, in modul acesta.si ei crescand asa, sa nu te mire ca numesc pe cei care citesc biblia, manipulati si indoctrinati cand, de fapt este tocmai invers.biblia este cuvantul lui Dumnezeu catre noi.si Dumnezeu nu minte. dar cineva minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maria Magdalena era sotia lui Isus. nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te intrebi? inseamna c a nu ai citit destul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sara, Dumnezeu a spus asa:nu credeti in trimisii mei pe pamant, nu va inchitati la icoane si chipuri cioplite, zei, samd.Cate icoane ai vazut tu cu Dumnezeu? Eu cred in Dumnezeu si atat.Codul lui DaVinci? el exact asta spune.

| Argentin a răspuns:

Daca nu era Mass-Media aceasta intrebare nici nu exista.
Numai la televizor si pe internet se vorbeste despre aceste aberatii care sunt creeat cu scopul de a te indeparta de credinta.
Mesia a venit pe pamant cu scopul de a ne spala noua pacatele, nu pentru a-si intemeia o familie ca sa traiasca fericit pana la adanci batraneti.
Chiar daca ar fi fost casatorit si ar fi avut vreun copil ar fi fost mentionat pe undeva prin Biblie, dar nu este.

| Reed_Austin_1994 a răspuns:

Părerea mea este că dumnezeu este o închipuire a oamenilor ca mintea acestora să le ofere răspunsuri cît mai simple la existența a tot ce ne înconjoară, și ca un bonus, le oferă speranță și lumină în cele mai grele momente ale vieții. Eu sfătuiesc să evaluați biblia și să judecați astfel: dumnezeu ofera pedeapsa capitala in vechiul testament și dă dovada unui conducător divin(de multe ori)neiertător. Sunt multe alte dovezi. Eu doar sfătuiesc, nu condamn și nu spun nimănui să devină un ateu, ca oamenii să-și deschidă mințile că religiile doar îndepărtează și face ca să ne urîm mai mult. Multă vărsare de sînge s-a iscat din cauza credinței în divinități.Cît despre Dan Brown și aceste teorii, țin de domeniul ficțiunii, dar să nu uităm că toate poveștile au un sîmbure de adevăr.