| troleibuz a întrebat:

Credeti ca ni s-a dat batranetea ca sa nu ne para rau ca murim? Am observat ca oamenii dupa o varsta vorbesc cu mare lejeritate despre moarte si chiar o asteapta.

6 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Cred ca batranetea ni s-a dat ca o ultima sansa la smerenie și înfranare.

| Zuzu1991 a răspuns:

Youth is wasted on youngs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexValentinn a răspuns:

Pai normal ca vorbesc cu lejeritate pentru ca au trecut prin toate etapele vietii si nu prea mai gasesc motive noi ca sa se bucure de viata si automat asteapta sa moara pentru ca ei nu mai vad nimic misto in a trai, iar pe langa asta e nasoala viata cand esti batran ma refer de la 70 in sus, nu prea mai ai energie, vointa, sanatatea se subrezeste mai mult te chinui sa traiesti, singuru motiv ca sa traiesti atunci este de dragul copiilor si nepotilor. Nu cred ca batranetea ni s-a dat ca sa nu ne para rau ca murim, asta e un ciclu al oricarei vietati, orice are un inceput si un sfarsit, inclusiv planetele.

| lifit a răspuns:

Nu