| Deea_9487 a întrebat:

Credeti ca sfarsitul lumii va fi in 2012?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Despre sfarsitul lumii ,in Sf.Scriptura,este scris in Apocalipsa lui Ioan.Tot acolo se spune ca nimeni in afara de Dumnezeu Tatal nu stie ziua sfarsitului.Nimeni,nici oamenii nici profetii nimeni.Ziua aceea va veni ca un fulger si pe unii ii vor lua pe nepregatite.Tot acolo scrie.Dupa relatarile din cartile religioase precum si Sf.Scriptura se spune ca Hristos va veni a doua oara pe Pamant ca sa judece iar oamenii.Mai multe informatii,daca vrei,gasesti pe:http://www.gotquestions.org/Romana/Intrebari-Sfarsitul-Lumii.html

95 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca nu! asa sa sous si mai demult ca va fi sfarsitul lumii in 20091 Acum "sigur" va fi in 2012laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei si pe mine ma cheam andreea si sper sa nu fie sfarsitul lumii in 2012 dar orice este posibil si cred ca nu va veni sfarsitul lumii-apocalipsa dar ar fi cool! oo si buna intrebare thumbs up
hei si pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

`=Noo creedd ashaa s-haa spoosh si in 200. dar nu esthee adevarath!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine sfarsitul lumii? nu te ingrijora! vino in Romania! Noi suntem oricum cu 50 de ani in urma! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfirsitul lumii nu va fi.dar o catastrofa mare va fi. urmareste evolutia soarelui.nu trebuie sa disperam d zeu le rinduieste pe toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca deja m-am saturat cu sfarsitu lumii, apocalipsa...Numai Dumnezeu stie cand va veni sfatsitul lumii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gicone,... nostradamus NU EXISTA! daca tu crezi ca exista... crezi prost! Dumnezeu stie cand va veni sf. lumii! Ce dovezi ai ca exista?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca mai ramine Basescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie cand va fi sfarsitul lumi. Asta numai Dumnezeu o stie.Noi trebuie sa ne pregatim pentru ca nu stim cand va veni.Si atuncia el va lua numai pe cei care pana atuncia au fost credintiosi si iau urmat calea.Ganditiva cat de mult Dumnezeu ne iubeste.El si-a dat singurul lui fiu sa moara pe o cruce pentru ca noi sa fim iertati.Acesta este doar un semn printre multe altele ca Dumnezeu ne iubeste.Asaca ar trebui sa ne pocaim mai mult!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HMM... dupa Mine big grin as ZICE! CA NU tot ce spunetii e o prostie cine ti-ar zice ca da E un Mare IDIOT! nu exista Sfarsitul Lumii SI daca AR fi exista dc ar fi? dumnezeu de ce ar face asta? noi nu i-am gresit cu nimic absolut nimic! eu zic ca nu exista Si asa sa fie deci categoric nu exista anumitul 2012 SFARSITUL LUMII

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii dau mare dreptate lui alan pentru ca oamenii nu isi pot ghici sfarsitul...nu crede asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma sfarsitul lumi va veni eu am citit biblia si biblia nu minte o sa vina sfarsitul lumi in 2012 nu aveti ce sa faceti de geaba puneti intrebati o sa vina nu minte biblia niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitil lumii va veni atunci cand toata lumea va fi inlocuita de roboti si oamenii nu v`or mai avea nimic de facut:[p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarile Sunt Foarte Bune Nici Eu Nu Cred. Stateam Asa Cu bunica si mi-a spus ca stie de la cineva ca a au anuntat americaniii ca in 2.2. 1900 o sa moara toata lumea.Acea zi in care a fost anuntat a fost 2.2.1889.In Data de 2.2. 1900 au iesit toti oamenii afara din case ca vine sfarsitu lumii si au stat 1 saptamana si nu a venitrolling on the floor)deci concluzie:NU

| Raisa a răspuns:

TOTUL are un inceput si un sfarsit,la fel si lumea.
Eu sunt ateista si nu cred in dumnezeu,satana, mai stiu eu ce.
Eu zic ca si cand aceasta planeta se va sfarsi, va fi de fapt un nou inceput.Si se va intampla cand se va intampla.Nimeni nu poate face asta sau sa prezica, nici mayasii nici apostoli nici macar "dumnezeu".
Pa, pa.

| XxELOKxX2013 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

| TormentOfSins a răspuns:

Sfarsitul lumii poate veni oricand, dar sunt interesante anumite evenimente
1. UFO in Jerusalem
http://www.youtube.com/watch?v=zyTehM92hi8&feature=fvwrel
2. Pale Horse seen in Egypt
http://www.youtube.com/watch?v=mLNtDqDpxzI
3. in 2012 vom avea 2 Sori cateva saptamani
http://www.news.com.au/......5991009247

interesant nu

| υℓqυισяяαЧєѕραɗα a răspuns:

Cum au zis mai multi Categoric nu! sfarsitul lumii va veni cand vrea dumnezeu.asa s-a prezis si in 2000 si uite ca inca traim.Niste aberatii in 2012 este sfarsitul acestor aberatii sper...

| σяιgιηαℓ a răspuns:

Nu prea cred...o spun intre ghilimele ca nu stiu sa iti explic acum dar va venit cand va venit. big grin stii eu nu stiu ce as zice ca au zis ca o sa vina in 2000 si sau strans 11 ani cred ca odata va venit si ne va...intelegi si uh?big grin si 2 vreau sa-mi primesc fundita rolling on the floor

| Darthmau5 a răspuns:

Sfarsitul nu va fi pe o data precisa! Noi ne vom aduce sfarsitul prin faptele noastre si daca ajungem sa fim mai multi precum @RA94

Apropo @RA94, presupun ca esti nascut in 1994 dupa cum ai nickname-ul, nu ai destula experienta in viata incat sa zici asa ceva,
stii tu cati idioti exista pe lume? Eu macar stiu ca exista unu care posteaza ce nu trebuie pe unde nu trebuie. sincer, esti de tot rahatu`

| sayross a răspuns:

Astia au inceput sa de la stiri ca acum nu mai este in 2012 ci in 3824laughing)) si eu imi luasem bilete in primul rand spre calatoria in iadlaughing))))

| andreikapunky a răspuns:

Mai rasp. anonim, e buna ideea ta ca un banc! si mai, voi sunteti batutzi undeva cu piulitza ca: sa o loam logic: daca in 1973 a venit un meteor in america nu inseamna ca va veni si acum... 1973+2012=3985, deci cloncluzie: sf.lumii va veni peste anul 4000, ca apoi trecem din anul cu nr lui D-zeu intr-un an par, sau daca nu va veni sf lumi cam prin anul 6666 zic eu, ca totusi acel an e a lui...

| FricaMea a răspuns:

Nimeni nu stie decat dumnezeu si nu va sti, dar cand va fi o sa fiesad

| PaTy_7918 a răspuns:

Nuh nuh si iarasi nuh.aceeasi intrebare peste tot...mai term. oddata fratehh! angry angry angry

| SweetyDeny a răspuns:

Astea sunt baliverne. Sfarsitul lumii nu va fi in 2012. Oricum, sfarsitul lumii nu inseamna terminarea lumii, ci inseamna ca se schimba lumea. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu, succes in continuare.

| andreea_6258 a răspuns:

Sincer nu cred dar daca e asa sper sa nu vina.

| fanicacristina a răspuns:

Eu cred ca dumnezeu decide cand vine sfirsitul lumi asta nu putem sa o stim noi...sa sp ca vine sfirsitul lumi si in 2000 da nu am mai vemit nimic au facut si vilmul 2012 casa ne sperie pe noi asa cred eu...

| cozmincr7 a răspuns:

Nu va fi sfarsitul lumii ci va fi doar o noua era si o vom lua iar de la 0

| Sesilia26 a răspuns:

Nu creed nimeni nu stie cand va veni numai d-zeu adica poate veni si maine de exemplu

| Cris9373 a răspuns:

Ati vazut prea multe filme mai iesiti la aier curat nu stati nu la calculator acesta e sfatul meu.
De sfirsitul lui eu nu cred ca va fi in 2012.
In 2012 vor veni extraterestri pe pamint big grin