| Deea_9487 a întrebat:

Credeti ca sfarsitul lumii va fi in 2012?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Despre sfarsitul lumii ,in Sf.Scriptura,este scris in Apocalipsa lui Ioan.Tot acolo se spune ca nimeni in afara de Dumnezeu Tatal nu stie ziua sfarsitului.Nimeni,nici oamenii nici profetii nimeni.Ziua aceea va veni ca un fulger si pe unii ii vor lua pe nepregatite.Tot acolo scrie.Dupa relatarile din cartile religioase precum si Sf.Scriptura se spune ca Hristos va veni a doua oara pe Pamant ca sa judece iar oamenii.Mai multe informatii,daca vrei,gasesti pe:http://www.gotquestions.org/Romana/Intrebari-Sfarsitul-Lumii.html

95 răspunsuri:
| fisiiiiiiiiii a răspuns:

Nu cred.In plus absolut nimeni nu poate stii cand va fi.Doar Dumnezeu hotaraste.

| Camelia_8795 a răspuns:

Cu siguranta.pentru prostii care cred asta...laughing)laughing

| Everest97 a răspuns:

Da vom murit toti! ATEentie Moarte Iminenta!

| ady_3550 a răspuns:

Nu

| ady_3550 a răspuns:

Nu va fi in 2012.

| lorenzobiss a răspuns:

Ba baieti si fete sfarsitul lumi va veni in 2012 eu am citit biblai da dumnezeu zice care e rai sa sa duca in iad cei buni in rai bine da presedinti din Romania sa dea afara pe cei rai sa ai duca prin ape... si basescu nu zice nimica si de aia a loato pe mama lui de aia... si o sa vina sfarsitul lumei nu sfarsitu lumii sse fa sfarsi o lume da nu sfarsitl lumii sfarsitul lumii inseamna ca vine meteoriti in globu nostru si adica poate o veni o meteorita cea mai mare adica ca luceafaru si aia poata sa ne omora pe toti