| Little Kid a întrebat:

Voi credeti ca in 2012 va fi sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| ellai a răspuns:

Cred ca asta e o bazaconie totala.2012 e foarte aproape si nimic nu da semn k lumea s-ar sfarsi atat de repede.chiar nu cred in cei care zic k prevad viitorul. mi se par niste mincinosi...

21 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Andra, daca maine ar fi sfarsitul lumii si nu am stii nu am trai mai bine decat sa ne stresam in permanenta de iminenta dezastrului? Ma gandesc ca ceva ceva o sa se schimbe... Dar nu cred ca vom pieri din asta. Oricum de mult timp am invatat ca e bine sa traiesti clipa... si sa faci planuri pentru viitorul imediat. Nu te stresa nici tu. Sfarsitul lumii? S-a spus si in 1000 ca va veni sfarsitul si in 2000 si apoi in 2001... Acum in 2012 este adevarat ca va fi un aliniament al planetelor si al sorilor... o modificare in harta astrala... Se modifica treptat si polii magnetici ai pamantului... Sunt voci care spun ca este spre binele, nu spre raul omenirii. Oricum ma gandesc ca si daca ne batem capul si daca nu - nu putem schimba absolut nimic din ce va sa se intample.

| kh1ss a răspuns:

Eu zic sa te pregatesti de acum...tongue

| Ben. a răspuns:

Nu

| sergiu25bc a răspuns:

Nu stie nimeni cand va fi sfarsitul lumii.Doar bunul Dumnezeu stie cand va veni ceasul pentru care vom plati pentru pacatele noastre.Si pe cand eram in 1993 aveam 10 ani unii ziceu ca in anul 2000 va fi sfarsitul lumii.Eu ma intrebam valeu traiesc atit de putin. Iata ca am ajuns in 2009 si nu a venit sfarsitul lumii ala din 2000 despre care se tot vb.Deci noi oamenii nu stim, doar Dumnezeu stie.

| Teardrop:] a răspuns:

Sincer..nu

| eeeeeeeeee a răspuns:

Nu cred nimic.nici ca va fi nici ca nu va fi.pentru ca ha bar nu am.

| tukhey23 a răspuns:

Andra in 2012 va fi inceputul unei ere, o era diferita de aceasta. Daca vrei sa aflii cand vine ''sfarsitul lumii'' pune manutza pe biblie sau scrie pe google:nostradamus.Asa vei dormi linistita.Deci pe 2012 va fi o lume schimbata. sper ca si eu sa plec dincolo happy

| Little Kid explică:

Nici eu nu cred! asa s-a spus si in 2008... vroiam doar sa aflu parerile voastre:X:X

| Little Kid explică:

Gata..scuzati..era doar o intrebare firava...hooo

| dudu_4306 a răspuns:

Nu. Dar cred ca pana in 2012 nu vor disparea intrebarile stupide legate de aceast fenomen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultati toata lumea mai cititi biblia ca acolo scrie asa sfirsitul lumi vafi cind niciun om nu se va gindi la asta sa sus mai demult ca in 2002 va fi sfirsitul si noi suntem in 2009 daca vreti sa aflati despre sfirsit cititi biblia in APOCALIPSA SI VETI AFLA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar Dumnezeu shtie.In privinta ceea ce ai spus tukhey23 daca chiar scrie pe google asa ceva vor sa faca reclama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum spun mai multi idioti...ca "Planeta Nibiriu" a intrat in Sistemul Solar si ca va lovi Pamantul...asta e o mare BAZACONIE! Cum
ar putea aceasta planeta sa treaca de orbita lui Jupiter, cea mai mare planeta din sistem? Aaa...Sau cumva are gipies? ...vuuuuum...directiatongueamantul! Ce prostie! Corect... ceva se va intampla(pe langa alegeri) dar nu trebuiesa facem pipi pe noi de frica!(daca va e frica, duceti-va, oameni buni, si operati-va sa va scoata inima...macar sa muriti anesteziati decat striviti de cladiri)Se vor inversa polii dar nu cred ca asta va omori pe cineva, noi...nici nu vom simti...asa cum se invarte Pamantul iar noi nu simtim...la fel este si in acest caz!
Singurul "Sfarsit al Lumii"va fi din cauza incalzirii globale, pe care oamenii incearca sa o mai "domoleasca"dar ea tot va continua(un asemenea lucru pornit nu mai poate fi oprit definitiv). Atunci cand va fi, apele se vor incalzi, omorand pestii(spre fericirea celor ce li se pare ca pestii sunt imputiti), apele vor deveni, in timp, clocotite, iar Pamantul va face BUM! Sa nu va alarmati, ca acest cataclism se va produce prin anii '3018, iar noi nu vom mai trai(si pe noi ne intereseaza sa traim noi, nu?)asa ca...mergeti si da-ti cu grebla sau spalati-va vasele, ca un "cutremuras"nu va zgudui decat animalutele din boscheti!

PS. Daca voi nu vreti sa ascultati de atatia oameni destepti care neaga acest lucru si ii credeti pa tampitii ceilalti, mai bine faceti ce v-ati dorit dintotdeauna si anume:sa purcedeti plozi, sa faceti sex, sa va aruncati pe fereastra, etc.)

Ghena Roxana, 13 ani,
C. N. V. A Galati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne... ajunge cu intrebarea asta
adica...doar Dumnezeu poate sti...adica si maine ar putea fi sfarsitul daca el s-ar infuria pe noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostii...asa a zis si in 2007 dar nimic si daca in 2010 nu e nimic eu.
si stiu

| Snicker a răspuns:

Eu abia astept anul 2012 sa vedem daca totul este adevarat.pentru orice eventualitate ar fi bine sa petrecem pana in 2012 daca doar pana atunci vom mao trai.

Eu sincer nu cred ca atunci va fi starsitul lumii, doar ca poate vor aparea niste schimari ce se vor produce datorita aleierii planetelor intr-un anume fel. Citeste aici, e interesant http://www.ziare.com/......012-321931

| doimita a răspuns:

Nimeni nu stie chind va fi acest sfirsit al lumii deodata chind am auzitnu imi gaesam locul si nu stiam ce sa fac dar acum parca mam linistit e posibil sa fie acest sfirsit al lumii e posibil sa nu fie doar bunul Dumnezeu stie chind va fi asta va depinde de faptele omului tot egoismul lui Dumnezeu va da si un sfirsit al lumii in care chindva va fi

| doimita a răspuns:

Cine stie e posibil sa fie acest sfirsit al lumii e posibil sa nu fie numai bunul Dumnezeu stie chin va fi acest sfirsit al lumii frin faptele rele ale oamenilor si prin egoismul lor Dumnezeu chinva va da acest sfirsit al lumii

| emyboss10 a răspuns:

Nu cred nimic. Sunt numai niste aiureli. Ce sfarsit al lumii?

| atomyku a răspuns:

Dar in 2000 a fost >? tongue