| Deea_9487 a întrebat:

Credeti ca sfarsitul lumii va fi in 2012?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Despre sfarsitul lumii ,in Sf.Scriptura,este scris in Apocalipsa lui Ioan.Tot acolo se spune ca nimeni in afara de Dumnezeu Tatal nu stie ziua sfarsitului.Nimeni,nici oamenii nici profetii nimeni.Ziua aceea va veni ca un fulger si pe unii ii vor lua pe nepregatite.Tot acolo scrie.Dupa relatarile din cartile religioase precum si Sf.Scriptura se spune ca Hristos va veni a doua oara pe Pamant ca sa judece iar oamenii.Mai multe informatii,daca vrei,gasesti pe:http://www.gotquestions.org/Romana/Intrebari-Sfarsitul-Lumii.html

95 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Nuuu, ce prostie! E din cauza ca aia au facut filmul sau ce?!?

| GoldwinNn a răspuns:

Sfarsitu lumii vine cand vrea Dumnezeu!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate nimeni sa stie cand este sfarsitul lumii.

| BiwCupcake a răspuns:

Hi. eu nu cred in totate parcariile astea, dar, fiei ceo fii, vine, vine, asta e! stiu povestea aia : domnul a dat, domnul a luat, fie binecuvantat happy

>big grin

| xamix a răspuns:

Nup happy

| Gicone a răspuns:

Nu va fi in 2012 chiar daca astrologii vor anunta 2 sori pentru cateva saptamani. in 2030 resursele pamantului se vor termina dar sfarsitul lumii va fi prin 7000 si ceva, dupa cum a spus Nostradamus!

| cυρcαкє a răspuns:

Normal ca nu. N-are cum sa fie.Asa a fost si in 2006 sau 2008 si... Surpriza! Inca mai traim.Deci nu va fi.Si in plus, doar Dumnezeu stie cand o sa fie.
Nu-ti fa griji, ca nu va veniwinking. Pa-pa!

| Diana3 a răspuns:

Asta noi nu putem stii...Numai Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul.

| Sophie90 a răspuns:

cu siguranta nu

| KaMy a răspuns:

Categori nu! asa s-a mai spus si inainte ca pe nu stiu cat se v-a sfarsi totul...
hmm. tin minte ca nu s-a intamplat nimic raulaughing ba din contra ziua aia a fost cea mai frumoasahappy

| kicsihari23 a răspuns:

Pai in Romania e in fiecare zii laughing.

| MacBarbie a răspuns:

Sfarsitul lumii poate fi ORICAND. :] Din cauza unui film acum toti sunt speriati si cred ca murin in 2012. oh go on. O sa murim cand o sa fie sa murim laughing

| sefu_7575 a răspuns:

Nu se stie dar majoritatea oamenilor cred ca nu va veni pentru ca si in 2000 si credea ca vine sfarsitu si neam inselat...deci...nu se stie

| IliuTZA_5884 a răspuns:

NUUU.Astea sunt povesti ca sa isi vanda povestile sf lumii va veni cand vrea Dumnezeu.Astea cu 2012 sunt aberatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da Doamne.sa inceapa alta lume.ca asta am vazut unde duce.

| yoo23 a răspuns:

Nu o sa vina sfarsitul lumii. Poate se va intampla un accident grav, cu urmari grave, dar sigur nu va veni sfarsitul lumii.

| SteauaNordului a răspuns:

Bun...eu cred ca sfarsitul poate veni oricand. Sunt mari posibilitati sa fie in 2012 pentru ca mayasii aia nu prea gresesc. Nu vad de ce s-ar agita atati astronomi, oameni de stiinta and co' pentru nimic. ceva va fi. dar nu cred ca sf lumii.
Asa s-a zis si in 2000 dar uite ca au trecut 11 ani de atunci. daca va fi ceva, vreau macar sa mor de batranete intai

| DorelSudoru a răspuns:

Spam, spam, spam si nu este vina ta andreea...de ce tot intrebati asta.cred ca as vrea sa se faca o regula referitor la intrebaea asta.NU.daca vas zice ca numea nu se sfarseste niciodata.si totusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Toată lumea o să moară cândva. Dar nu toți deodată. Doar cei care mor de bătrânețe, de boală etc. Așa că nu ai de ce să crezi asta... Da, într-adevăr, unii o să moară, dar din cauza motivelor de mai sus (bătrânețe etc.)

Capisci?

| Aero a răspuns:

Cu siguranta va sosi sfarsitul acestor intrebari.

| WR104 a răspuns:

In 2012 nu dar o sa vina si acel sfarsit.numai ca nu va fi sfarsitul lumii ci doar al planetei noastre iar noi nu o sa avem nici o implicare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, cred ca va fi bine. Dumnezeu sa ne ajute!

| pwp a răspuns:

Nu cred.

| GodBlessYou a răspuns:

Mai mult ca sigur...

| JustMelavJustMe a răspuns:

Nu, nu cred asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric nu.Aceste prostii au fost inventate de catre niste dobitoci(scuzatimi exprimarea). Oricum eu cred ca sfarsitul lumii va fi cand nu vor mai fi cel putin 50 oameni credinciosi in lume(asta daca crezi in Dumnezeu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred, sfirsitul e acesta unde ard paduri, unde se ineaca, unde se fac accidente etc.si ce spun de horoscopul lu amaea de sfirsitul lumii, eu cred ca avut invedere de criza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.tu crezi?

| σяιgιηαℓ a răspuns:

Nu prea cred...o spun intre ghilimele ca nu stiu sa iti explic acum dar va venit cand va venit. big grin stii eu nu stiu ce as zice ca au zis ca o sa vina in 2000 si sau strans 11 ani cred ca odata va venit si ne va...intelegi si uh?big grin si 2 vreau sa-mi primesc fundita rolling on the floor