| Joker3134 a întrebat:

Credeti ca specia umana o sa dispara la un moment dat, chiar daca vom mai supravietui 1000 de ani? Daca da, care ar fi motivele?

5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu te impacienta pentru supravietuirea speciei umane; doar prostii vor muri chiar mult mai repede de cei 1000 de ani amintiti de tine. Restul vor trece peste milenii, fara sa le pese de golul din creierele fraierilor

| EneCristian a răspuns:

Da suntem o rasa predispusa la razboaie si alte crize de genul sunt 3 mari probleme pe care le avem ce duc spre propia pieire:
Prima ar fi armele nucleare pe care le avem la dispozitie si care pot provoca daune inimaginabile si crea o astfel de planeta ce nu mai poate sustine viata.
Al doilea lucru este acumularea de deseuri toxice( nucleare care nu pot fi eliminate) si poluarea ridicata care pot crea un dezechilibru mult prea mare pentru a face fata
Al treilea si cel mai sigur si clar este incetul cu incetul germenii si microbii dar si bolile incep sa fie prea rezistente deja sa descoperit un microb ce nu poate fi ucis cu nici o pastila si costul cercetarii in domeniul acesta devine ineficient deci o molima serioasa ar putea sa ne elimine pe toti.

| Alexandru250201 a răspuns:

Razboaiele si consumarea resurselor

| seularts a răspuns:

Specia nu, dar civilizatia actuala da! Oamenii sunt prea raspanditi si diversificati pentru a putea fi eliminati usor de ceva natural, m-ai putin o cometa sau ceva ce provine din spatiu. Desigur si pe pamant exista super mega vulcanii care au sute de km marime si pot nenorocii globul instantaneu. Nimic nu e sigur in lumea asta. Oamenii pot supravietuii oricarui pericol care nu rade toata viata de pe planeta, pentru ca au capacitatea de gandi in avans si a gasi metode care pot asigura viata pe perioade lungi. Eventual poate repopula globul. Un singur lucru iti pot zice clar: Istoria se (va) repeta.

| Anonim34231 a răspuns:

Hrana.