| gyny22bug a întrebat:

Credeti ca va fi locuita vreodata de oamnei sora nou descoperita a Terrei?

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Cam greu de ajuns pe acolo.
Daca am merge cu viteza luminii am ajunge in 20 de ani acolo.
E putin cam departe, insa foarte probabil sa existe viata acolo, din cate am vazut exista apa.Nu stiu exact daca si oxigen.
Oricum intr-un viitor apropiat avem nevoie de o alta planeta, foarte posibil sa locuim si pe acolo in cateva sute de ani.

5 răspunsuri:
| Coconutz a răspuns:

Sora?

| Giinger a răspuns:

Poate da, poate nu. Cert e ca daca va fi vreodata locuita de oameni poate avem noroc si mancam McPuishor in cosmos.

| Squirtle a răspuns:

In primul rand nu e sora ...se afla in alt sistem solar.si ca raspuns... sper sa nu fie vreodata (sau cel putin nu cand ne aflam in stadiu actual al inteligentei) locuita de oameni aceasta planeta

| shawol a răspuns:

Daca are tot ce este necesar(apa, aer, pamant) probabil ca da. dar daca sfarsitul lumii va fi in 2012 8-l, atunci oamenii nu vor mai avea cum sa locuiasca acolo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi? in planeta asta? ca eu nu prea? bagami-as ceva in ea de logica. daca eu ca si crestin mcred in ceva inchipuit, voi in ce mama dracului credeti? cand postati asa ceva? sora nou descoperita? care? utopia?