| fatacuochimov a întrebat:

Credeti k vom fi altfel de oamnei daca ni se vor implanta micro-cipuri in creier?

13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu vom fi altfel de oameni in schimb vom putea fi controlati oricand.

| carminaburana43 a răspuns:

Eu una nici sa aud de asa ceva nu doresc=este atac la persoana=nu doresc ca sa apuc eu si nici nimeni din familia mea asa ceva.Cine doreste sa o faca benevol.

| buburuzAndreea a răspuns:

Eu sunt total impotriva! Iti dai seama ca am fi tot timpul sub observatie? Daca i-am supara pe aia mari si tari si am incerca sa scapam cu basma curata, ne-ar gasi si in gura de sarpe. Ar stii si de cate ori am fost la toaleta in a optsprezecea zi din a treia luna a anului precedent. straight face

N-am mai fi oameni, am fi ca animalele alea urmarite prin unde radio. Oricand am fi in pericol. In plus, micro-cipurille ar fi in creier, deci poate noi nu am stii, dar cu siguranta ne-ar putea controla si gandurile sau reactiile. Cu o simpla apasare de buton poate ne-ar face sa lesinam instantaneu. Biiiine, nu am mai umbla cu acte la noi, am plati virtual, la la la.

Dar totusi, riscurile sunt prea mari iar libertatea este nula. Eu una nu vreau sa traiesc asa.

| adyth a răspuns:

Cine ti'a bagat prostiile astea'n cap? tongue

| sorin a răspuns:

Da o sa fim oameni controlati si monitorizati NON-STOP.

| Encore a răspuns:

Eh cine are creier laughing

| damav a răspuns:

Depinde de micro-cipuri, nimeni nu-si doreste sa-i controleze cineva viata cu un cip si nu sunt de acord cu implantarea nici unui tip de micro-cip, indiferent de argumente. Putem sa ne conducem singuri, bine sau prost dupa cat ne ajuta capul, in nici un caz cineva din afara

| daddy a răspuns:

Nu toti avem creier...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vom fi la fel dar cipurile vor fi sub pielea fruntii sau a mainii drepte.nu in creier. iar monitorizati vom fi noi sau cine va apuca acele vremuri.si va fi ceva obisnuit.nimeni nu va comenta nimic din convingerea ca actul in sine este benefic si util.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! insa nu oameni, ci ROBOTI!
Daca ai citi mai multe despre ceea ce este scris in Apocalipsa 13:15-18 si cum acestea se releva in stiinta de azi prin ex.:micro-cipul si prin politica:criza mondiala, masoni si prin religi :new age, vei avea convingerea ca suntem cu adevarat fapturi ale creeatiei Lui pusi in lupta cu raul care guverneaza planeta.

| lacrimi a răspuns:

Nu vom fi alt fel de oameni, or sa vrea ''ei'', sa fim alt fel de oameni, dar in inima noastra, nimeni nu o sa ne schimbe convingerile! Cipurile alea o sa ajute doar la cumparaturi, si la indetificare prin satelitbig grin.laughing

| maddy09 a răspuns:

Da. vom mai avea putin si vom deveni roboti laughing

| amOre) a răspuns:

Amuzant xD* big grin

nu ...nu cared (blush)