| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Credeti in Biblie si in ce este scris acolo?

24 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Da,cred in Sf.Scriptura si in Dumnezeu.Mai nou Biblia este si recunoscuta istoric.

| irbis a răspuns:

Crestinismul este o insulta pentru acel Dumnezeu in care-ti cere sa crezi.

| WhatheWow a răspuns:

Nu, nu cred; e in mare parte doar imaginatie completata de citeva date istorice pentru a credibiliza fantezia.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Intrebi pe atei sau savanti?, Dumnezeu spune 1Corinteni 1:17-23
Testimony of Heaven and Hell [ENGLISH] - Adelaida de Carrillo

http://www.youtube.com/watch?v=Izz37bzBZxc&feature=player_embedded

Tortured in Hell Lived to Tell (part 1)
http://www.youtube.com/watch?v=il_FiKVt-4Y&feature=plcp

Angelica Testimony: MICHEAL JACKSON, SELENA and KIDS in HELL! :
http://www.youtube.com/watch?v=LqwgVo33dyA

| Okami23 a răspuns:

Biblia pentru mine intra la sectiunea basme, e plina de metafore si nu toti o inteleg

| dianaandra1467 a răspuns:

Dacă ești ortodox, sigur că trebuie să crezi!

| Iuliana186 a răspuns:

Toti ar trebui sa credem, dar din pacate nu toti fac asta. Eu una, cred, chiar daca nu sunt chiar un "ingeras" laughing

| redy04 a răspuns:

Partial, fiindca oamenii au modificat mult continutul ei pe parcursul istoriei. (au si scos. 4 evanghelii)

| Analytical a răspuns (pentru redy04):

Adica niste apocrife, care erau scrise de posibili "Heather Graham Pozzessere" adica niste oameni inteligenti si atat! Fara a fi vreo suflare de la Dumnezeu.

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Nu, nu cred in biblie, prefer sa cred in ratiune.

| TepesStyle a răspuns:

(eu te-am facut atee si am gresit puppy dog eyes ) ma bucur ca sunt oameni de stiinta care cred in Dumnezeu happy
(P.S dupa ce am vazut ca raymusic, Filozoficus, Inferno si alti atei pun mereu intrebari cu big bang sau stiu eu ce am crezut ca daca pui si tu esti atee)

| PangeeaRogvaiv explică (pentru TepesStyle):

Eu nu sunt atee, sunt om de stiinta, specializarea mea este geofizica.

| TepesStyle a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Uuuu geofizica misto

| PangeeaRogvaiv explică (pentru TepesStyle):

Da, geofizica. Nu vezi ca si numele meu pe cont ( PangeeaRogvaiv) este legat de geofizica ( Pangeea este un supercontinent care a disparut in urma cu aproximativ 180 de milioane de ani, in urma sa luand nastere harta actuala a Terrei). Dar am tangente si cu astrofizica, pentru ca sunt multe fenomene care au legatura intre ele( cum ar fi gravitatia Pamantului, magnetismul, rezonanta schumann ( sau vibratia Terrei).

| TepesStyle a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Cred ca la scoala aveai numai 10 laughing

| DeneRicky a răspuns:

Eu nu cred eu sunt atee si imi place nu cred in cartea aia din biserica, noi avem alta biblie mai sofisticata si in ea cred a cea a ateilor nu in asta.

| JustDyya a răspuns:

Normal happy! tu nu?

| PangeeaRogvaiv explică (pentru JustDyya):

Sigur! dar ieri cineva m-a facut atee.

| Predatorgirlx a răspuns:

Normal!batting eyelashes

| kZk a răspuns:

Eu unul cred happy

| miry12 a răspuns:

Da deoarece dumnezeul cel mare a scris! eu cred cu siguranta! si trebiue neaparat sa crezi! parerea mea!

| Zenithf a răspuns (pentru miry12):

Tu zici ca ti se pare ca crezi. Intre credinta adevarata si parere este diferenta mare.

| Dlk_Aliy_1998 a răspuns:

Eu una da

| tevoiyubtoataviata a răspuns:

Da normal.....Cine nu crede in biblie nu crede in Dumnezeu