| DanielDaculLiber88 a întrebat:

Credeti in extrateresti? E posibil ca rasa noaatra sa fie un experiment al unei rase extraterestre super-avansate?

14 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Nici furnicile nu cred în existența navetelor spațiale NASA. laughing
Va trebui să mai treacă ceva vreme, până ce unii să nu se mai creadă buricul Universului, singuri în infinitatea Universului.
Pe fiecare, atât cât îl duce mintea, atât îl duce și analiza și imaginația și "distanța" la care poate gândi.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, cred ca exista dar nu m-am gandit la ceea ce spui tu aici. Nu as crede asa ceva.

| halogen001 a răspuns:

Nu cred în extratereștri. Un extraterestru ca să poată parcurge distanțe mari are nevoie de inteligență, deci nu are de ce să creeze niște viețuitoare primitive, lăsate să evolueze prin selecție naturală milioane de ani și care nu aduc nici un folos extraterestrului. Are nevoie un extraterestru capabil să călătorească distanțe mari de om sau de ce face omul? Nu. Prin urmare nu se justifică un asemenea experiment.

| Brizbriz a răspuns:

Aham, eu, chiar acum sunt in Asgard si intru pe internet prin comunicatie subspatiu (H)

| DanielDaculLiber88 explică (pentru Brizbriz):

Asgard, alături de Atlantis și de Hyperboreea chiar există. Ele sunt așa-numita "Antarctica" pe care cică au baze militare guvernele.
https://youtu.be/ozF18G-8qcg

| DanielDaculLiber88 explică (pentru Brizbriz):

Uite un document german din WW2 care DEMONSTREAZA cu DOVEZI ca Agartha, Asgard si alte "fantasmagorii" EXISTA!
https://youtu.be/V174OAEEfhM

| Brizbriz a răspuns (pentru DanielDaculLiber88):

Esti DUS draga, in afara ca, crezi balarii
mai vii si cu dovezi in balarii

IN BLARII, au facut astia "documentar" care "dovedeste" negru pe alb creationismul

iar eu faceam katernika cu Asgard din stargate/marvel tongue

| Brizbriz a răspuns:

"acum 13 ore | DaciaLiberă1988 a răspuns (pentru Brizbriz):
Bravo tie, atunci! Continua sa fii o oita bleaga si nu te destepta. Si asa daca prea multa lume are acces la aceste informatii extraterestii ne vor reseta si vor crea o noua rasa umana, mai docila (ceea ce s-a mai intamplat)."

sigur ca da, ne vedem pe nava mama, cand vine si ne ia pe toti cei care... meritamhee hee

sa nu uiti sa iti iei medicamentele, macar azi, ieri nu mai conteaza

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Daca noi suntem un experiment al extraterestrilor, atunci nu suntem prea reusiti laughing laughing!

| gratargratar a răspuns:

Extraterestrii sunt draci.
Iti recomand sa citesti Ortodoxia si religia viitorului de Serafim Rose, unde un capitol se ocupa exclusiv cu aparitiile OZN si este foarte bine scris. De asemenea, poti gasi pe Youtube marturia parintelui Ilie Cleopa referitoare la intalnirea sa cu "un extraterestru" (contine toate caracteristicile, desi parintele nu a vazut niciun film cu extraterestrii).

| Denly a răspuns:

Nu cred. Singurul experiment este acela pe care il facem noi ca o traim.

| BabaOarba a răspuns:

Ma indoiesc ca o rasa extraterestra ar face un asemenea efort.

Daca "cred" ca exista extraterestri? Avand in vedere chimia vietii, abundenta de substante organice, inclusiv complexe, in spatiu si pe alte corpuri ceresti, este aproape imposibil ca in universul asta sa nu fi aparut viata nicaieri altundeva. Ma astept ca in timpul vietii mele sa fie gasite primele dovezi de viata unicelulara extraterestra (pe Marte underground, satelitii Europa, Enceladus, poate chiar pe Titan).

Daca exista viata inteligenta? Aici e mai greu de cuantificat. Pe Pamant viata a aparut acum mai bine de 4 miliarde de ani, dar omul s-a desprins de celelalte animale abia acum vreo 2 milioane de ani, cat de cat, si abia in ultimii 200 de ani am cunoscut cu adevarat o evolutie stiintifica. Deci la scara geologica noi traim doar de o clipa pe planeta... Si mai mult, suntem foarte capabili sa ne distrugem cat ai clipi. Daca civilizatiile inteligente au o durata de viata de mii de ani, e aproape imposibil sa dai peste vreuna in apropiere si in acelasi timp cu tine.

Si chiar daca sa spunem ar fi si cateva civilizatii foarte avansate, calatoria la distante apreciabile, care sa conteze in acest Univers, nu cred ca ar fi la indemana oricui. Iar ca sa te deplasezi casic... numai pentru a strabate in lung galaxia noastra ti-ar trebui, cu viteza luminii, 100.000 ani. Daca ai merge cu o viteza comparabila cu a unui autoturism, sa zicem 150 km/ora, ai avea nevoie de vreo 7 trilioane de ani, in conditiile in care universul are abia 13, 85 miliarde ani... Cam asa de mari sunt distantele, si vorbim doar de propria galaxie.

| Gândesclarece a răspuns:

Da, exista extratereștri. Într o seara am zărit unul în curte, mi-a cerut o țigară și un CD cu manele vechi.

| Yohei a răspuns:

In extraterestri, da. Dar nu la acei omuleti verzi pe care ii vezi in filme si desene happy In rest, nu stiu ce sa zic, poate da poate nu. Deocamdata nu stim nimic.