| Gaby212 a întrebat:

Credeti in paranormal? Am venit in orasul natal ca sa petrec timp cu familia. Am mers cu fratele meu la partia de schi si am lasat masina la poalele muntelui.Cand am iesit,l-am vazut pe vecinul nostru,prieten vechi de familie.L-am salutat, el mi-a raspuns si m-a intrebat ce mai fac.La un moment dat,cand intru din nou in masina, ii spun fratelui meu cu cine m-am intalnit.La care el,speriat, zice ca vecinul nostru Costel e mort de 2 ani si ca n-avea cum sa fie el.
Mai tarziu mi-am amintit ca asa este... Si n-avea cum sa mi se para,il cunosc foarte bine pe omul ala si chiar am vorbit, n-a fost vedenie.
Probleme psihice n-am sigur.

18 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Problemele tale sentimentale pot genera paranoia. Trateaza-te mergand la doctor!

| AdelinaC a răspuns:

Poate era altcineva care semana cu el. Persoanele decedate nu mai au trup ca sa poata veni pe lumea asta fizic.

| RAY a răspuns:

Man nici aia care au probleme psihice nu stiau initial sau nu vreau sa creada asta, probabil ca era cineva care arata ca el sau imaginatie pura

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te mai du baut la ski

| anonimg a răspuns:

Eu mai încurc colegii și nu mai știu de la ce învățământ îi mai cunosc. Asta nu ține de paranormal. Sau da?
Putem să confundăm pe cei cunoscuți și să credem despre ei că sunt alte persoanele pe care le-am cunoscut în alte împrejurări.

| Donsavas a răspuns:

Asta cu problemele mintale e discutabilă.
Faza cu paranormalul este un subiect interesant pentru cine ii acorda atentie sau preferă să creadă. Paranormalul nu e o stiinta, e doar o credința deci tine de preferinte.

| Ineys a răspuns:

Ai fumat ceva sigur.

| StrongHeart a răspuns:

Prietene,am vazut fantome, demoni si furtuni la 4 dimineata la -10 grade..am avut amintiri din alte dimensiuni, deci da...am vorbit si cu morti..nu esti primul.
Tot ce ai acum e speranta..pentru ea merita sa traiesti!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru StrongHeart):

Toate astea in filme horror.

| RAY a răspuns (pentru StrongHeart):

Misto,sa intelegem ca astea apar doar iarna la minus 10 grade

| RAY a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Sunt fantome de iarna, alea de vara sunt caldurose, iti sug sangele

| StrongHeart a răspuns (pentru RAY):

Stiu suna nebunesc, un om educat ar spune ca era fenomenul "sleep paralysis" care te face sa halucinezi, nu am vazut clar chestiile alea, era ca si cum as fi visat lucid, nu incerc sa conving sau sa impresionez pe nimeni si sunt explicatii stiintifice care dovedesc aproape orice dar eu nu sunt convins ca era doar asta.
Lumea asta s-ar putea sa nu fie chiar atat de materiala.
Peace!

| RAY a răspuns (pentru StrongHeart):

Hey eu sunt deschis spre orice, nu considera stiinta o dogma o credinta, dar avem nevoie de dovezi, asta cere lumea stiintifica

| Panamax a răspuns:

Intre-o tara de orbi, daca unul zareste ceva, este considerat nebun, paranormal si nu va fi crezut de niciun asa-zis normal.
Deci nu exista paranormal.Sunt lucruri normale pe care handicapatii normali nu pot nici sa le vada si nici sa le creada.

| ziftode a răspuns:

ESTI BATA MAAAAAA
ai surprins o fantoma in "flagrant" si nu i-ai facut poza rolling on the floor
si sa dovedesti ca exista ceva dupa moarte! big grin

insa, sa nu crezi ca nu cred in paranormal, chiar cred, insa atat timp cat e absolut aleator si deci nu e folositor sau masurabil... cu ce ma ajuta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Depinde prin ce te referi la "paranormal", si eu vad si am vazut multe lucruri care nu exista.

| christall a răspuns:

Oamenii seamana unii cu altii.

| Ingerasii_Ana_Si_Ema_1982 a răspuns:

Variante:
1. Ai trait cu impresia ca ai vorbit cu el.
2. Ti s-a parut ca era el.
3. Poate ai visat s-au ti-ai imaginat ca ai vorbit cu el.

Eu una nu cred in paranormal...