| Vernusio a întrebat:

Credeti in profetiile lui Nostradamus? Ce parere aveti despre profetiile lui?

Răspuns Câştigător
| iamanonima a răspuns:

De-a lungul timpului, au fost profeții care s-au adeverit. Dar, spre exemplu, cele cu sfârșitul lumii nu. Deci, trebuie să avem un mic "filtru" in momentul in care citim niste profeții. Deci. e ok daca crezi în ele, e ok și dacă nu. Dar ai grija, sa nu îți trăiești viața pe baza profețiilor lui, gen sa te gândești că va fi cine stie ce război pentru ca asa a zis Nostradamus. A zis că va fi un al treilea război mondial incepand din2009. Și este? Nu. Dar ar putea fi de acum incolo. Noi nu putem ști exact niciodată ce se va întâmpla. Viitorul este o ceata foaarte deasă si cu greu îl poți desluși, doar daca ai fost investit la naștere cu anumite puteri, dar nu are rost sa intru in detalii. Funda? Dacă mai ai întrebări, aștept mesaj!happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O porcarie