| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți despre Nostradamus și profețiile lui despre viitor?
Credeți în ele?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profetiile lui Nostradamus sunt foarte absconse si se pot interpreta in multe feluri. Sigur ca unele, foarte putine, au avut o interpretare cat de cat exacta. Fata de aceasta nu cred in ele.

| Cannibal a răspuns:

Nu, nu cred plus că presă are un mod foarte bun de ați băga pe gât tot felul de aberații pe care tu ești obligat să le înghiți.

| Thegurl a răspuns:

Despre profețiile lui Nostradamus pot spune doar că sunt niște aberații, după părerea mea. Aveam un ziar din anul 1998 care spunea "Profeția lui Nostradamus se va adeveri și sfârșitul lumii va fi in anul 2000". Uite ca suntem in 2019.