| Lady_6501 a întrebat:

Credeti in puterea mintii?
Iti propui ceva sau doar gandesti si ti se intampla?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ştii, este ceva mult mai puternic decât crezi. Chiar este o vorbă parţial adevărată: Când îţi doreşti ceva cu adevărat, parcă tot universul te ajută.

13 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

De legea atractiei nu a auzit nimeni? Si nu numai pentru ca zic unii asa.Eu chiar am atras in viata mea ce am dorit foarte mult.Bani multi nu am prea atras pentru ca nu la bani mi-a stat mai mult capul ci la distractii si la dragoste.

| mgtow a răspuns:

Sa stii ca e adevarat asa ceva puterea mintii dar nu de fiecare data mi mi s-au intamplat cazuri in care ma gandeam si mi se intampla sau chiar ce gandeam aveam dreptate si ce gandea persoana care era langa mine imi dadeam seamawinking. Rar mi se intampla sa coincid gandurile mele cu ale mamei mele de exemplu dar functioneaza

| Shammal a răspuns:

Daca stai putin si observi, totul incepe in minte, si dupa se materializeaza

| RUMBURAK a răspuns:

Nu exista ceva mai puternic decat puterea minti.aceasta insotita de liberul arbitru te poate face sfant sau diavol.

| BurN a răspuns:

Cred in puterea mintii si in stiinta care a spus ca noi folosim doar 10% din creier. fara cele 90% vom astepta mult si bine pana ne jucam cu Puterea Mintii x_X

| Criticul a răspuns:

Puterea mintii? Nu exista asa ceva. Poate modul de gandire mai avansat fata de alti oameni si aici fac referire la genii. Nu poti crea ceva cu putere mintii cum nici nu poti face sa se intample ceve anume cu puterea mintii. Ca un lucru sa se infaptuiasca trebuie sa ti-l propui.

| anamaria91 a răspuns:

Da! Uita-te la filmul asta daca nu l-ai vazut... http://topdocumentaryfilms.com/the-secret/

| Lady_6501 explică:

Am auzit de documentarul The Seacret dar sunt reticenta in privinta lui.
Adeseori mi se intampla lucruri pe care le gandesc, in cateva ore sau zile.
Bine dar lucruri mai marunte dar care ma lasa cu gura cascata pentru ca stiu ca le-am gandit...

| Sound_9139 a răspuns:

Pai din ce am mai auzit s au facut cercetari si gandu ar avea forta si masa proprie tongue deci in timp ce te gandesti trebuie sa faci si ceva ca sa se intample...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in puterea minti

| alexandru171 a răspuns:

Din punct de vedere propiu adica din punctul de vedere al fiecarui individ noi ca si oameni suntem niste incapabili nu puteam ai aia nu stim nu puteam nu aveam cum etc din punct de vedere stintific suntem capabili sa atingem ori ce tel puteam avea tot ce ne dori si ce vrem asta in limita posibilului firesc trebui sa credem sa ne dorim si sa gandim pozitiv si eu sat in cautarea acestui adevar si al testez

| floareasoarelui a răspuns:

Depinde de cat de tare iti doresti acest lucru. Mie mi s-a intamplat sa se implineasca ceea ce imi doream de 2 ori. Adica mergeam undeva si pe drum m-am rugat catre Domnul sa ajung la timp si am ajuns la timp. Intr-o seara cautam ceva pe nistre stradute prin zona Izvor si am trecut si pe langa un cartier de rromi si m-am rugat sa ma apere Domnul si sa ma ajute sa gasesc ce cautam si am ajuns undeva si cineva mi-a explicat cum sa fac si am gasit ceea ce cautam destul de repede.

| Florentyna_Simona_1992 a răspuns:

Da
doar gandesc si mi se intampla