| 愛日本 a întrebat:

Credeti in puterea mintii?

10 răspunsuri:
| lunarwolf a răspuns:

Evident, mintea oamenilor are o capacitate extraordinară. De la a reține informații până la telepatie, telekinezie, cunoaștere completă a tot ceea ce este în Univers șamd. Totul este stocat în creier, dar, din păcate, oamenii folosesc cam 15% din capacitatea de 100% pe care o au creierele lor. Și asta mi se pare trist. Să sperăm totuși că există și cazuri în care ființele umane și-au descoperit esența și capacitățile și că le folosesc din plin.

| Narcis2007 a răspuns:

Daca te referi la telepatie, telechinezie atunci nu

| LoveSleep a răspuns:

Clar.
Că nu.

| Doub a răspuns:

Da, clar.

| RainmakerX a răspuns:

Da,eu unul cred, dar nu in puterea mintii ci in cea a dorintei.De foarte multe ori daca spun ceva de fata cu colegii, de obicei se adevereste. Probabil ca este o deducere oarecare sau ceva care sa imi indice acea stare. De exemplu martea trecuta aveam 7 ore.Cand am ajuns la scoala i-am zis colegului de banca "Ce nu as face sa am si eu azi 5 ore ca altii " si surpriza, a venit un profesor la noi si ne-a spus ca ultimele doua ore nu le putem face intrucat profesorii sunt la cine stie ce expozitie si noi putem sa plecam acasa.
In concluzie, da, cred ca poti sa faci orice cu un pic de credinta si hotarare.

| Suck a răspuns:

Daca privim la cat de proasta e conducerea putem observa ca mintea nu are nici o putere, prostia e putere.

| mgtow a răspuns (pentru Suck):

Mirosu de tiganie romaneasca e puterea prin europa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai in vedere prin puterea mintii? Daca telepatie sau telechinesis, posibil ca exista deoarece in URSS a fost o femeie Nina Kulagina care putea misca lucruri prin puterea mintii sunt chiar videouri pe youtube dar sunt foarte vechi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fata serios e o prostie.