| albinuta_4933 a întrebat:

Credeti in sufletul pereche? e posibil ca sufletul meu pereche sa fie un artist american insuratstraight face. m-am indragostit nebuneste de el insa este insurat si are un copil. mi-ar fi destul de greu sa il intalnesc si mai greu insa sa il cuceresc eu dar simt ca ma sufoc numai cand ii aud numele.il sorb din priviri. ii urmaresc fiecare aparitie televizata. simt ca intru intr-o depresie din cauza lui.este omul care m-ar face fericita si langa care nu pot fi. am poze cu el peste tot si ma intristeaza enorm faptul ca nu o sa pot fi cu el.stiu totul despre el... e chiar genul de om de langa care nu as putea sa plec niciodata. nu stiu cum sa scap din asta simt ca imi pierd mintilecrying. niciun alt baiat nu e ca el...niciun alt artist nu e ca el. din cati oameni am intalnit nici unul nu ii seamana macar.crying

help

p. s. fara psihologitongue

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Ceea ce descrii tu e obsesie si nu iubire; cauta un baiat simplu, de seama ta, aproape de tine si uita-ti idolul.Sau priveste-l detasat. O atitudine ca cea exprimata de tine nu poate duce la nimic bun; iti risipesti viata asteptand pe cel care niciodata nu va veni; priveste in juru-ti:sufletul tau pereche, daca exista asa ceva, e mai aproape decat crezi.Traieste,Albinuto,si nu mai visa...

5 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Am doua vesti :una buna si una rea.
Cea buna. Da este posibil
Cea rea. Probabilitatea este 0, 000000000000000000000000000001

| carminaburana43 a răspuns:

Fiti linistiti mai inainte sau mai tirziu intilniti un om de care va indragostiti. Dar asta nu stiu daca inseamna ca e suflet pereche sau da? Pentru ca eu am iubit f mult sotul dar nu ne potriveam deloc in felul de a vedea viata si nici in conceptii.Atunci sa fii fost suflet pereche? Nu.Numai l-am iubit pentru ca imi placea ca era serios simpatic si te puteai baza pe el.

| Rubi91 a răspuns:

Pf...sunt in aceeasi situatie.Numai ca eu l-am intalnit, am vb cu el, l-am imbratisat, l-am pupat. El crede ca sunt pusa de presa.Traiesc un cosmar. El e casatorit pentru a 2 a oara.Cu una...vai de mama ei.Sunt vedete aman2.In fine nu vreau sa dau detalii. Dar cum ti se intampla si tie, la fel e si la mine.Nimeni nu e ca el.Si sunt convinsa ca as fi cea mai fericita cu el.Simt ca e pentru mine.Asa am ajuns sa cred din toate lucrurile care s-au intamplat. E mai important decat oricine altcineva in viata mea.De relatii cu alti baieti sa nici nu imi spui.Nu pot sa stau cu altii, nu suport sa ma atinga sau sa ma sarute.Partea proasta e ca multi imi spun ca nu merit asta.Cand vad ca toti ma plac si eu nu pot sa fiu cu nici unul e cel mai groaznic.La mine sunt pesste 5 ani de cand imi place de el.Deci eu te cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti bolnavioara ca in filme cu obsedati.aruca pozele, evita emisiunile cu el si iesi afara la gasca.vei afla o droaie de suflete pereche, care vor doar sex, si unul singur dupa o vreme care te va iubi respecta si casatori cu tine pana moartea va va desparti.visele sunt bune. dar raman doar vise.nu muri de peacuma. pune si traieste. viata nu e prea lunga iar tineretea se duce repede.

| albinuta_4933 explică:

E posibil sa fie sufletul meu pereche? si alta intrebare... daca este sufletul meu preche inseamna ca orice ar fi suntem meniti sa fim impreuna, nu? adica in viata sigur ne intalnim jumatatea?crying