| Catrice a întrebat:

Crezi în fenomene supranaturale?!

33 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

În fenomene nu, dar în fiinţe, mai că mai. Când văd o femeie de o frumuseţe de vis, îmi vine să cred că e de pe altă planetă. happy

| Liviu a răspuns:

E irelevant daca cred sau nu. Mintea omului este ceva care inca fascineaza pe oricine, fara limite, fara inceput si fara sfarsit. Dumnezeu insusi a facut multe lucruri doar prin vorbe exemplu "Am spus sa fie lumina, si a fost lumina ", uneori oameni arunca cu vorbe fara sa realizeze impactul lor.Se pot scrie romane despre lucrurile astea.Depinde foarte mult cu cine discuti, unii te pot crede tacanit, alti se pot inchina.Imi e indiferent, am avut cateva vise, am discutat cu multe persoane pe teme de genu. Totul e doar sa stii unde iti e limita, daca ai o limita sau nu. Depinde daca crezi ori nu in Dumnezeu sau Satan happy depinde de tine ca om cat esti dispus sa iti lasi psihicul sa zburde, si sa calatoreasca spiritual.Anumite persoane sunt blocate la un nivel psihologic, nu pot trece de acolo orice ar face.Nu toti oameni sunt la fel la mentalitate respectiv gradul de a intelege aceste lucruri.Anumiti oameni sunt precum oile cred in dumnezeu si pace.Alti mai isi arunca un ochisor si pe alte hotare.Cine doreste mai multe detalii, sunt dispus in privat la discutii despre lucrurile astea, aveit nelamuriri? scrieti-mi!

| Raven a răspuns:

Cred în latura feminină a bărbatului. Se pune?

| RAY a răspuns:

Nu,dar tot citesc ca fetele au puteri supranaturale, ele vad suflete si stiu ce comportament are un om inca de la prima vedere, ceea ce e incredibil

| Bondarel99 a răspuns:

Eu zic ca orice om poate avea halucinatii, e absolut normal, si medicina recunoaste asta. Dar cand se intampla ca 2 sau mai multi oameni sa vada, sa simta sau sa auda aceleasi lucruri si fiind vorba de lucruri inexplicabile...cred ca exista acolo undeva o lume care nu e vizibila ochiului uman dar care, cateodata se face vizibila pentru anumiti oameni...

De exemplu, am vazut un fel de documentar pe Youtube, se numea "the boy who lived before" sau ceva de genul.
As vrea sa se uite cu atentie si cei care nu cred in astfel de lucruri si sa explice cum e posibil sa nu fi spus adevarul

| Catrice explică (pentru Bondarel99):

"Dar cand se intampla ca 2 sau mai multi oameni sa vada, sa simta sau sa auda aceleasi lucruri si fiind vorba de lucruri inexplicabile."
Cică numeau asta halucinație în grup sau ceva de genul.

| RainmakerX a răspuns:

Cică povești.
DA, există lucruri cu mult peste înțelegerea noastră.
Acestea pot avea explicații însă suntem limitați și nu ne putem da seama de ele, cel puțin pentru moment.

| aXy99 a răspuns:

Nu.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Aș fi crezut dacă aș fi avut gen... 5 ani laughing.

RAY, se numește intuiție feminină.

| Catrice explică (pentru supadeceapa):

Nu, aia e... cum îl numeau ăștia, tipii de știință... aha, al 6-lea simț pe care, cică, doar femeile îl au. laughing

| Plato a răspuns:

In minuni da, in fantome nu. Nu stiu daca se pune ca cred in fenomene.

| Dismally a răspuns:

Majoritatea au o explicatie logica si nu cred in OZN-uri, Yeti, fantome, chupacabra etc. Dar un mic procent, poate 1% sunt reale, am vazut si am auzit de prea multe cazuri care nu pot fi altfel explicate.

| Goete a răspuns:

Supranatural numim ce nu suntem capabili sa intelegem. Si intelegem foarte foarte putin.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca o persoana are mintea deschisa la orice e imposibil sa nu crezi in proportie de 30%.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Din moment ce s-au facut atat de multe filme pe asemenea subiect de ce nu.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu am nici cel mai mic motiv a crede.

| StrongHeart a răspuns:

Da,eu cred.Dar astea nu le vezi/auzi cand vrei tu.
Ti se intampla sau nu si sunt multi factori.
Cred ca exista multa confuzie in ce inseamna paranormal si lumea priveste asta ca pe ceva taboo.
Daca vorbim de lucruri paranormale, vorbim automat de superstitie.
Mecanismul superstitiei functioneaza doar pentru ca oamenii aleg sa creada acel lucru.La fel functioneaza toate religiile.
Stiu ca pare new age b.s sau chestia aia cu legea atractiei si multi nu rezoneaza cu asta dar chiar exista o lege universala.
Viata pe care o traiesti, absolut in toate aspectele e modelata in functie de ceea ce crezi tu in sinele tau.
Si tu iti alegi ce sa crezi(liber arbitru); asta e partea frumoasa.
Poti sa crezi in cai verzi pe pereti sau poti sa crezi intr-un vis de-al tau sau o dorinta arzatoare.
Si in functie de cat de mult crezi in lucrul acela, apar schimbari.
Important:Legea atractiei nu functioneaza la modul crezi si astepti sa pice din cer, trebuie sa si actionezi in directia aia.

| Steregoi a răspuns:

Expansiunea universului natural material. Aceasta expansiune se datoreaza unei forte antigravitationale supranaturale sau superioara naturii sau superioara universului material.

| PersonajFictiv a răspuns:

Da, cred in orgassm fără ejac. ulare.

| Darkmagic a răspuns:

Explica-mi asta:
https://www.tpu.ro/......umenteaza/
...si voi avea dubii in ceea ce priveste astfel de fenomene.

Pe bune?
30 la 5, doar pentru ca unul e female, celalalt male? :D
Daca pun eu o intrebare, (si sunt destul de....cunoscut), sigur-sigur, imi vor raspunde...2 (doi!) :D
Asa ceva?
Cum dracului, asa ceva? :))
Ii calaresti pe astia, de-mi vine sa cred ca si daca "intrebi":. (da, e un punct), tot iti vor raspunde vreo cin'spe...
Cred!
Eggzista fenomene d'alea! :D
Ecce! :))

| Catrice explică (pentru Darkmagic):

Hmm...

| Darkmagic a răspuns (pentru Catrice):

?
Dau 2 centi si o para, pentru traducerea lui "Hmm". big grin
Relax, am urmarit doar discrepanta de la 30 la 5, (recunoaste ca este enorma!), neavand niciodata intentia sa te jignesc. happy

Bine, eram si putin ofticat ca nu i-a raspuns nimeni maestrului Ray cu privire la rata si gasca metabolica McArdle.
Daca intrebi tu, iti raspund, poate face un puseu de ciuda si invata dracului romana, ca ani are cat Matusalem. big grin

| Endoryus a răspuns:

A trecut ceva timp de cand aveam 10 ani. Pe atunci mai credeai ce vezi la tv dar daca ai peste 10 ani si inca crede cineva asa ceva, are probleme mari.

| Theo94 a răspuns:

Cred ca sunt diverse fenomene pe care stiinta nu le poate explica inca, cum sunt prezentate in mass media, filme, seriale, etc. nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pleaca du-te dq inscriete in usr

| chuckmanson a răspuns:

NU!
Sunt o persoană rațională și prefer să mă bazez pe știință, logică, fapte concrete și rațiune, în loc de povești stupide.

| Goete a răspuns (pentru chuckmanson):

Stiinta? Explica de ce o unda se transforma in materie cand este observata

| Steregoi a răspuns (pentru chuckmanson):

Si aflarea cum e cand omul insusi moare este STIINTA.

| crysty1222 a răspuns:

Pana nu vad cu ochii mei fenomene paranormale nu cred in asa ceva. De poze, filmari si alte prostii m-am saturat. Astept sa vad cu ochii mei un fenomen de asta paranormal si atunci poate o sa cred.

| daviddumitru8888 a răspuns:

Desigur! numai ca nu as spune ca sunt supranaturale ci mai degraba pozibele ramase de descoperit cum functioneaza.