| Karol1877 a întrebat:

Cu ce carte sa incep sa-o citesc? Ordonati de la cea mai usoara la cea mai grea :

Faust, Numele trandafirului, Portretul lui Dorian Gray, Idiotul, 1984, Viata ca o prada, Romanul adolescentului miop, Divina Comedie si Mara.

3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Eu as incepe cu idiotul de acolo. faust si divina comedie mi s-au parut foarte greu de citit. restul nu pot sa ma pronunt.

| gratargratar a răspuns:

Mara, Romanul adolescentului miop, Divina Comedie, Viata ca o prada, 1984, Portretul lui Dorian Gray, Faust, Idiotul, Numele Trandafirului

Pe masura ce avansam in modernitate, autorii se prostesc si scriu tot mai alambicat.

| metehne a răspuns:

Mara, Romanul adolescentului miop, Divina Comedie, Viata ca o pradă, Numele Trandafirului, Portretul lui Dorian Grey, Idiotul, Faust, 1984

P.s. : Am ordonat după cea care pare mai interesantă de citit. Doar tu poți să decizi care din ele e mai greu de digerat.