| valentinghita6677 a întrebat:

Cu ce pot sa hrănesc porumbeii de carne?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Porumb, grâu mai vechi de 1 an, tărâțe, uruială, floarea soarelui, mazăre uscată. Cam astea ar fi. Nu le da concentrate din comerț că le faci praf ficatul în maxim câteva săptămâni. Și nici cu floarea soarelui nu exagera că se îmbolnăvesc. Am ținut și eu porumbei de carne (king, straser, american) plus voiajori sport pentru concurs. Ce rasă/rase ai?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu fripturi

| Sofer a răspuns:

Boabe și grâu.

| Zuzu1991 a răspuns:

"porumbeii de carne" ce e aia?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Zuzu1991):

Probabil se refera la cei care sunt crescuti pentru a putea fi mancati ulterior.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Aha, ok

| AndrElle a răspuns:

Adică. nu cu carne, cu semințe, piure, etc