| Saya a întrebat:

Cum adica "Istoria noastra se proiecteaza mai mult in viitor decat in trecut"?

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Din pacate este destul de simplu si studiul o dovedeste doar in 3 cuvinte...Istoria se repeta.

| FucktheSystem a răspuns:

E destul de simplu de înțeles, dacă nu înveți din greșelile din trecut ele se vor proiecta în viitor...

| IndescribableChild a răspuns:

Pentru ca axa timpului ne trimite spre viitor, insa trecutul ne aminteste ca are doua sensuri.

| Georrge a răspuns:

Din trecut se dezvolta viitorul/ Istoria e sortita sa se repete... A proiecta mai inseamna a crea, a proiecta, a oglindi; deci poti deduce de aici niste idei