| Sufletel92 a întrebat:

Cum adica "Istoria noastra se proiecteaza mai mult in viitor decat in trecut"
?
funda.

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Traim in prezent, dar ne indreptam si spre viitor impreuna cu mostenirea pe care generatiile de dinaintea noastra ne-au lasat-o. Totodata, fiecare ne putem scrie in mod constient propria noastra istorie, avand puterea sa ne influentam destinul. Ceea ce alegem astazi, are repercursiuni nu numai asupra celor din jurul nostru, dar si asupra trairilor viitoare.

4 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Adica e o mostenire pentru viitoarele generatii.

| Sufletel92 explică:

Trebuiehappy.
stii?

| CarmenR a răspuns:

Istoria se repeta. De aceea este bine sa stim istorie, pentru nu a mai repeta greselile stramosilor nostri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie argumentata aceasta afrmatie care este a lui Lucian Blaga