| le_6663 a întrebat:

Cum au reusit maiasii sa vada nibiru daca ea nu a ajuns inca in sistemul nostru solar

5 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Saracu de tine. Cum ai reusit sa pui o intrebare asa stupida?

| Thunder a răspuns:

Se spune ca aceasta planeta trece o data la vreo 3000 de ani prin sistemul nostru solar. Din cate stiu mayasii nu zic nimic de Nibiru, ci doar e vorba despre calendarul lor care se termina in decembrie 2012.

| Rapplex a răspuns:

Sfarsitul calendarului lor nu inseamna sfarsitu lumii,ci inseamna ca incepe din nou, exact ca cel din zilele noastre, incepe in ianuarie si se termina in decembrie.Asa e si al lor doar ca e mult mai lung.Si apropo ar fi imposibil ca planeta Nibiru sa ajunga la Pamant deoarece ar trece pe langa planete ca Jupiter care au o atractie gravitationala extrem de marewinking

| king4aday a răspuns:

Unde ai vazut Tu ca maiasii au avut treaba cu Nibiru? Nibiru e o inventie, nimic altceva. Un corp ceresc de dimensiunile respective, deja era descoperit de mult. Sunt multi astronomi amatori care rad in hohote cand aud de Nibiru. Nibiru si maiasii. Buna si asta. A luat-o razna lumea.

| Facese a răspuns:

Din pacate maiasii nu au zis nimic despre nibiru, si nici nu aveau cum deoarece nibiriu este in alt sistem solar, dar ei doar studiau stelele din sistemul nostru solor facind calendarul, care spune ca vom muri pe 21 decembrie 2012. Sper ca te-am ajutatwinking