| Vizitiul a întrebat:

Cum catalogati oamenii mai mult preocupati de bunastarea celorlalti decat cea a propriei persoane?

15 răspunsuri:
| Vizitiul explică:

Kronstadt, hmm, da' tu crezi ca eu sunt ala caruia-i pasalaughing? Crezi prost.

| harciog a răspuns:

Bogati,daca prin bogat se intelege omul caruia ii trebuie cit mai putin.

| Klepto a răspuns:

Oameni care vor sa compenseze faptul ca viata lor a trecut deja de punctul in care mai poate fi schimbata-n bine.

Oameni care vor sa compenseze pentru ceva ce au facut, si cauta sa-si spele pacatele.

Oameni rai care prefera sa mimeze bunatatea cu unele fapte, dar ei nu stiu ca nu cu o floare se face primavara.

Oameni care "nu vad barna-n ochiu lor, dar vad paiul in ochii altora".

Oameni care se tem sa se implice in viata lor 100% si sa si-o schimbe, sau care au o viata ratata si prefera sa traiasca prin alte persoane.

Oameni care au auzit ca doare rau atunci cand te ajunge neputinta, si nu vor sa regrete ca nu au facut ceva cand puteau, dar n-au vrut.Neputinta doare cel mai tare cand o combini cu un sentiment de vinovatie: "Puteam sa te ajut atunci, dar n-am facut-o si acum cand vreau sa te ajut nu mai pot".

| DorelSudoru a răspuns:

Prosti,nepasatori,emo...Cum sa faci altuia bine cand tie nu iti e bine...Niste animale slabe

| blondissima a răspuns:

Oameni.

( Lume multa... oameni putini! )

| Amidepsi a răspuns:

Altruisti,sigur ca daca e in cantitati prea mari incepe sa fie slabiciune, dar e un sentiment nobil pe care nu multi il au si care reprezinta un motiv de mandrie.

| MajorAsshole a răspuns:

Deci, sa auzim: catalogati-ma.

| LotusRadioactiv a răspuns:

Altruisti.

| enverhoxha a răspuns:

Tâmpiţi?

| imagine a răspuns:

Budisti happy plini de compasiune, cu un nivel inalt de evolutie spirituala

| kattya96 a răspuns:

Foarte naivi, o sa-si bata toti joc de ei... Insa mi-as dori sa fie puternici si inteligenti. Poate asa lumea ii va respecta happy

| Conjur a răspuns:

Salut.

Aş putea să îi numesc naivi, pentru că în ziua de astăzi nu ajută cu nimic faptul că eşti altruist, însă o să folosesc un termen pe care îl consider mai potrivit : solidar.

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Generosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altruisti si intelepti.

| TheExpert01 a răspuns:

Bunastarea celorlalti funda?