| JeSa a întrebat:

Cum comentati aceasta expresie: "Nu te strang de gat - pur si simplu trebuie sa ma tin de ceva!"? Sau, ce intelegeti prin aceasta expresie?, Multumesc!

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Este o dovada de egoism si lipsa de bun simt. Nu trebuie sa profiti de slabiciunea celui de langa tine si sa te gandesti numai la binele personal...

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

"Nu-ti doresc raul, dar imi doresc binele"! Nici eu nu am inteles ce am zis, dar am zislaughing...

| Razvan a răspuns:

E ceva gen Dinu Paturica.Sap cat pot pe altii si sunt atent sa nu fiu sapat de altii.Bine,el e un exemplu izolat in literatura.Acum nu poti sa si sapi si sa fi atent in acelasi timp sa nu iti fie sapata o groapa langa tine.Asa ca profiti cati poti si apoi cazi pe principiul orice nas isi are nasulwinking

| Bacemi a răspuns:

Trebuie sa imi vars frustrarea pe cineva si mi-o vars pe tine pentru ca stiu ca tu ma intelegi si ma vei ierta. Cam asta inteleg eu.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sufocare psihică.
Pa, pa.

| Adyr0 a răspuns:

Daca ai fost atat de generos sa-mi oferi un deget, m-am gandit ca nu te superi daca-ti iau toata mana.

| jony a răspuns:

Eu cred ca aceasta expresie este o gluma de prost gust. Daca tot trebuie sa o comentam, trebuie sa observam ca aici este vorba te doi tipi : Unu inofensiv si gata sa de-a oricand un sprijin oricui, iar celalalt personaj:Un parazit, un om josnic care i-as recomanda daca tot vrea sa se tina de ceva ineaparat sa se prinda de propiul lui penis si asa sa ramana.Asta gluma!winking

| madia a răspuns:

1. Esti in autobuz si nu ajungi la bara, trebuie sa te tii de ceva.
2. Iti versi nervii si frustrarile pe acea persoana.

| Ferenin a răspuns:

E ca atumci cand doi insi stau si se uita la unul in apa care striga .help.help; ce zice? intreaba unul. zice ca help.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inseamna neaparat ceva, vine din prea mult sarcasm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te tin de gat nu ca imi esti draga, dar m'au lasat genunchiilaughing
ceva de genuthinking