| britneyss a întrebat:

Cum credeţi că a făcut materia Creatorul?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pai tocmai tu intrebi la cat material a trebuit sa foloseasca la tâtoaiele alea. Ai dat spaga ceva?

| Vizitiul a răspuns:

Deja sunteti plictisitori. Tu vezi ce intrebare ai pus? Tu ce raspuns dai la o asemenea intrebare? Hai ca-s curios, fara sa mor repede.
Ce p/l mea -s cu intrebarile astea pe tema religioasa, eu nu mai suport...

| PhaseMorphXR a răspuns:

Inainte de asta: Ce inseamna materie? Si care sunt proprietatile ei ce-i confera nevoia de a "fi creata"? Si ce inseamna "a crea" (materie)?

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

A stranutat.

| cioca99 a răspuns:

Uite cum:materia este acelasi lucru cu Creatorul nu este ceva distinct.si nu poti sa creezi ceva ce esti.

| lacrimi a răspuns:

E atat de important ce cred eu? Te face mai fericita sau mai morala sau mai buna aflarea raspunsului?
^Omne ignotum pro magnifico est^=tot ce-i necunoscut e socotit minunat. N-am vrut sa-ti vorbesc cu malitie, dar pe site-ul asta oamenii se ajuta reciproc, si nu vad cu ce te-ar ajuta si pentru ce te-ar ajuta sa aflii raspunsul.Noi nici n-avem dreptul sa credem cum, mama stiință are răspunsurile exacte pentru întrebarea ta, doar cauta! Si pentru intrebari ulterioare de genul acesta, exista forumuri de specialitate care se ocupa cu asa ceva, incercati.

P. S-A zis abracadabra si a aparut

| acdcfan a răspuns:

A facut-o pur si simplu. Doar El este Creatorul, poate face orice. Este peste puterile noastre de intelegere.

| Byclick a răspuns:

Nu esti singura care s-a intrebat asta. Toti oamenii au facut-o, tu de ce crezi ca sunt atatea dispute intre religie si stiinta, sau intre religii? Din cauza acestor intrebari fara raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma intereseaza.ma bucur ca exista un creator. iar creatia lui e mareata, e glorioasa, e necuprinsa, e...totul.