| saharazanss a întrebat:

Multi oameni spun ca dumnezeu este creatorul ca el a facut tot ce vedem, dar mai putini oameni au curajul sa puna intrebarea
DA EL DE UNDE A APARUT?
Voi ce credeti de unde a aparut?

Răspuns Câştigător
| DiamantuCelest a răspuns:

Stii cum e
atunci cand apare ceva mai greu de explicat spun ca nu trebuie sa cunoastem, ca e destul cat stim

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

El,ca fiinta eterna nu are inceput si nici sfarsit.El este din vesnicie in vesnicie, Dumnezeu!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Dumnezeu a fost dintotdeauna! Ce dovada mai logica si de necontestat vrei? laughing

| Nuvăsufăr a răspuns:

Nu-ţi vor spune de unde a apărut. Îţi vor spune că Dumnezeu e dintotdeauna şi cam atât.
Eu au o boală pe sistemul, "trebuie să fi creat cineva asta".

| shadovv a răspuns:

Intrebarea este irelevanta deoarece Dumnezeu este omnitemporal.

| Catalinnna a răspuns:

Dumnezeu a existat din totdeauna.
Cred intru Unul Dumnezeu, Tatal Atottiitorul,
Facatorul cerului si al pamantului, vazutelor tuturor si nevazutelor.
Si intru Unul Domn Isus Hristos, Fiul lui Dumnezeu,
Unul-Nascut, Carele din Tatal S-a nascut mai inainte de toti vecii.

| Toluk19 a răspuns:

Dumnezeu nu are timp, EL doar este, intelegi? Este!

| OctoberandApril a răspuns:

Din vremea lui constantin cel mare care dorind sa-si tina poporul sub control le-a zis tuturor ca exista un dumnezeu ce a avut un fiu divin...lasati paganismul si haideti la crestinism(desi si pana atunci au fost scrieri despre dumnezeu atunci s-au ales cele "adevarate" si s-a incercat eliminarea ereziilor). asta e varianta istorica
varianta crestina spune ca omul nu poate intelege ca dumnezeu exista pur si simplu fara a avea un creator nedepinzand de timp si spatiu fiind omniprezent si omniscient

| danay72 a răspuns:

Desi pare greu de crezut, Dumnezeu a existat din totdeauna, El nu are inceput si nici sfarsit. Este un fapt pe care mintea noastra nu-l poate intelege pe deplin. Totusi acesta nu este un motiv sa nu credem.De exemplu:timpul.Nimeni nu poate stabili un moment anume ca inceput al timpului.Este adevarat ca viata noastra are sfarsit, dar nu si timpul.Noi nu respingem notiunea de timp doar pentru ca nu intelegem toate aspectele legate de el. Dimpotriva, chiar ne organizam viata in functie de el. Acelasi principiu este valabil si in ce priveste existenta lui Dumnezeu.

| Marin_Samson_1966 a răspuns:

Din neat a aparut odata cu big bang

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El a facut si ceia ce nu vedem.iar Dumnezeu nu a aparut.el ESTE asa cum i-a spus lui moise; EU sunt cel ce sunt.nu a fost, este si va fi.doar ESTE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vezi gasi un colt unui cerc atunci sa-ti pui intrebarea asta!

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vei gasi o linie curba la un patrat atunci ai dreptul sa-i pui botnita la gura sau crede si nu cerceta, ori pana atunci trebuie sa mai si demonstrezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Daca vrei iti si demonstrez numai ca nu vei pricepe demonstratia si pe deasupra te vei si enerva! Asa ca prefer pacea nu cearta!

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai si enervat dar nu demonstratia ci aroganta ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Aroganta zici! Esti sigura?

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca nu stai bine cu spiritul de observatie sunt barbat, probabil consideratia excesiva a inteligentei pe care o etalezi "numai ca nu vei pricepe demonstratia" e de vina, preocuparile prea marete probabil te-a facut sa nu observi un astfel de mic amanunt.

| RetardedRacoons a răspuns:

De dupa dulap.

| teddy28 a răspuns:

In lumea asta sunt multe intrebari fara raspuns.al caror raspuns probabil nu va fi gasit.nu prea curand... si asta este una dintre ele.winking nu putem sa stim totul si cel mai bine e sa nu fim prea curiosi k e spre raul nostru bft

| JustAdda a răspuns:

Intrebarea ta e fara sens... din Big-Bang s-a format universul, inainte de asta nu era timp, spatiu sau materie... deci pe scurt stiu ca vor fi multi care vor contesta aceasta teorie si vor spune ca Dumnezeu e totul, poate este totul, avand in vedere ca toata lumea vede lumea cu alti ochi probabil ca ei vad lumea doar din punct de vedere material si ca toatul a fost creat de CINEVA, ei bine asta este parerea mea