| Frewwd a întrebat:

Cum credeti ca va lua sfarsit viata de pe Terra?

Răspuns Câştigător
21 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Este muuuult prea prematur sa vorbim chiar si despre sfarsitul Terrei pentru ca viata se adapteaza continuu si nu cred ca va avea vreun sfarsit, vreodata.
Sfarsitul Terrei daca avem noroc se va produce atunci cand Soarele nostru va deveni o giganta rosie. Daca avem noroc, intre timp s-ar putea sa ne mai intalnim cu vreo cometa, asteroid ceva...dar totusi cred ca o sa reziste si o sa se refaca in timp.

| sublime89 a răspuns:

Toata viata de pe terra nu va disparea probabil decat peste 1 miliard sau aproape 2 miliarde de ani, atunci cand soarele va creste suficient in volum ca temperatura de pe pamant sa fie mult prea mare pentru viata asa cum o cunoastem noi. Desi s-ar putea sa mai supravietuiasca niste organisme unicelulare foarte rezistente inca cate milioane sau milairde de ani pana cand conditiile vor deveni mult prea aspre chiar si pentru ele. Soarele in final va inghiti probabil pamantul cam peste 5 miliarde de ani si atunci viata nu are cum sa mai continue, normal. Daca nu vom fi inghititi va fi la fel, pentru ca soarele va deveni o pitica alba in final, si eventualele planete ramase in jurul lui n-ar mai primi suficienta caldura incat sa mai poata intretine vreo forma de viata.

| Wøodenpints a răspuns:

Brusc.

| Dariusuu a răspuns:

Mă gândeam că va apărea un virus şi ne va afecta pe toţi.

Ar fii şi rapid şi lent.

Totuşi e o idee.

| ErrorFound a răspuns:

Sfarsitul vietii pe Terra va veni odata cu distrugerea Planetei Pamant.
Cel mai probabil va fi din cauza exploziei Soarelui.

| Kalla a răspuns:

Apocalipsa dupa Ioan.

| LordBolton a răspuns:

Apocalipsa va veni in 2 milioane de ani, provocata de Soare, totusi poate peste maxim 300 de ani vom coloniza alte planete si vom scapa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catastrofa naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catastrofa naturala.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Distrugerea inceata dar sigura a tuturor elementelor care intretin viata.Sau Apocalipsa.A 2-a venire a Lui! Si cred ca sunt iar la mijloc laughing.

| Zabbyel a răspuns:

A?
nu cred nimic deoarece niciodata nu se va sfarsi viatawinking
(ca apar schimbari e altceva dar nu e sfarsitul nici p'departe love strucklove struck

| BlueViP a răspuns:

Impact cu un asteroid, o bomba nucleara, sau pur si simplu fiecare fiinta isi va gasi sfarsitul

| Wehrmacht a răspuns (pentru BlueViP):

Si cine crezi tu ca a facut o bomba cu o putere atat de mare? Si cum crezi ca or sa ajunga bombele nucleare peste tot unde sunt oameni? Asta o sa se intample doar daca oamenii vor decide sa se sinucida.

| StoicaAndi a răspuns:

Din cauza oamenilor, in niciun caz sfarsitul lumii.Sau vin zombi laughing

| wrath007 a răspuns:

O explozie uriasa de gheata!

| Frewwd explică:

Descrie aceasta catastrofa.

| Dreezy a răspuns:

Sincer cred dintr`un posibil razboi. avand in vedere bombele chimice pe care le detin unele tari este foarte probabil

| KoropYulyan a răspuns:

Pai daca continuam in halul asta, sigur planeva nu va mai exista in 2 milioane de ani! Savanti spun ca in 2 miliarde de ani planeta n-o sa mai poata sustina viata, dupa 1 miliard de ani nu vom avea oxigen din cauza soarelui! Pace in Lume! laughing

| LiviuStoica a răspuns:

Un meteorit sau extraterestri sunt de vina laughing))

| Adinuta2001 a răspuns:

Va veni apocalipsaa laughing

| 99DobreMihai99 a răspuns:

O sa fie o catastrofa naturala dar probabil o sa fie peste mult timp si oamenii o sa stie de ea si o sa plece altundeva, iar cand planeta o sa faca,, poc" nu o sa moara nici un om.