| Yrynella a întrebat:

Cum credeti, cum ne-a creat d-zeu , si cu ce scop? si anume de ce nu se gasesc siguri dovezi care arata de unde a provenit pamintul , si cum a aparut omul?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ne-a creat ca sa se bucure de fiinta umana sa traim viata si doar atat. Pe o parte viata e o pierdere de timp dar daca tot traim ne facem si viciile necesare fara sa trecem pragul.

| shadovv a răspuns:

Dumnezeu a adus in existenta legile fizicii deci inainte de acel punct noi nu putem stii nimic. In ce scop? Probabil sa acopere locurile libere lasate de demoni dupa decaderea lor.

| TychoB a răspuns:

Exista dovezi. Stim ca pamantul are varsta aproximativa de 4.5 miliarde de ani iar omul a evoluat dintr-un stramos comun al primatelor (superioare). Daca chiar vrei sa te documentezi poti cauta pe wikipedia sau uita-te la cateva documentare. Aceste doua subiecte sunt mult prea vaste si raspunsul nu il vei gasi pe TPU.

| Alexintunecatul a răspuns:

Cand o sa construiasca masina timpului o sa ai si raspunsurile exacte la intrebarile taletongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa experimentam, numai ca suntem blegi si ne facem reguli care sa ne infraneze.

| Yrynella explică:

Eu doar v-am intrebat cum credeti, nu am zis sa-mi spune-ti exact, cum si ce...

| Alexintunecatul a răspuns (pentru Yrynella):

Pai...nu cred ca D-zeu ne-a creeat. apoi e distanta foarte mare de timp ca sa stim exact cum s-a format universul.de unde se trage omul(cu toate ca eu cred ca suntem creeati de o specie mult mai avansata decat noi...nu am evoluat din maimuta!)