| anonim123456 a întrebat:

Ce credeti, de ce a fost creat omul?

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

eu cred ca omul a fost crea sa se bucure de viata, sa invete din greseli, sa invete de la altii, sa nu se gandeasca sub nici o forma [oricat ar fi de suparat si/sau nervos] sa-si ia viata deoarece nu are acest drept, viata i-a fost daruita de Dumnezeu deci, numai El are dreptul sa i-o si ia
daca cineva atenteaza asupra vietii lui sau a altei persoane, este demna de dispret [parerea mea]
ar trebui sa gaseasca mereu partea buna a lucrurilor, oricat de tublurate ar parea ele, si, cand va fi sa moara, sa moara fericit si impacat cu el insusi si cu ceilalti

1 răspuns:
| MiK3L a răspuns:

A fost creat sa creeze alti oameni ca el.