| Marius992 a întrebat:

Cum e posibil să aduci la un loc, într-un volum submicroscopic din oceanul primitiv, toate aceste sute de componente moleculare de care e nevoie pentru ca un ciclu auto-reproducător să fie întocmit?

Răspunsul să fie însoțit de dovezi empirice!

10 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu este clar cum, ca se poate este evident: dovada empirica fiind chiar tu.

| Marius992 explică (pentru Inferno):

Nu, nu. Faptul că exist eu, tu și restul oamenilor (ființe inteligente) este dovada empirică a existenței lui Dumnezeu, nu a faptului că am apărut din nimic accidental.

| SG1995 a răspuns (pentru Marius992):

Faptul că noi existăm dovește doar viața există, nu că un zeu a cauzat apariția ei.

| Marius992 explică (pentru SG1995):

Corect, nu un zeu a cauzat apariția vieții, ci Dumnezeu Cel în Treime. Total diferit.

| SG1995 a răspuns (pentru Marius992):

Corect, lasă naibi speice-ul.

| Marius992 explică (pentru SG1995):

Poate înveți Limba română și apoi te întorci...ce zici?

| Inferno a răspuns (pentru Marius992):

Nu conform briciului lui Occam.

| RAY a răspuns:

Steregoi cmf

| Steregoi a răspuns:

Nu exista nimic empiric in acest sens ci doar cateva rezultate insuficiente precum polimerizarea. ADN-ul nu e multiplicarea unei singure molecule.

| Marius992 explică:

Întrebarea este pentru atei