| Isorin24 a întrebat:

Cum explicați atâtea știri, unele urgente, despre OZN urî, când, nu trebuie să fii pilot militar să înțelegi că jobul acestuia este, orice intrus neidentificat este forțat să se identifice, dacă refuză e somat să plece, dacă refuză e distrus, chiar cu prețul vieții și cu folosirea chiar a întregii forțe aeriene și antiaeriene a acelei țări și a aliaților săi? E vreun secret în toate astea? Zeci de OZN urî îsi fac de cap în lume și...totuși?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sunt atatea OZN-uri si totusi nu avem nicio imagine cu unul original si real, oare de ce?
Si care este motivul pentru care unii vor ca lumea sa creada ca exista iar altii lupta ca lumea sa nu afle ca exista, un fel teoria conspiratiei jucate prost la doua tabere!
Multe dintre ele probabil sunt ceea ce se numesc obiecte zburatoare neidentificate, adica niste prototipuri de avioane gen!
E ca si cum ai iesi cu o masina sofisticata in teste, dar neomologata pe sosea!
Cam asa sunt aceste OZN-uri!

| johnnny123 a răspuns:

Deci care este întrebarea mai exact?

| Isorin24 explică (pentru johnnny123):

E politică întrebarea
Își permite o mare putere să recunoască, că undeva in spatiu există o și mai mare putere? Sau își permite o mare putere să recunoască, că un neidentificat și-a făcut de cap în spatiul său aerian și cu toate rachetele din dotare nu l-a distrus? Își permite America să pună pe drapelul de luptă, deasupra vulturului un OZN? Își permite papa să pună lângă ISUS RĂSTIGNIT un. extraterestru? Iată de ce toți o dau la întors ba că a fost ba că nu a fost CUM AI REACȚIONA dacă s-ar anunța că ne invadează extratereștii? Eucalm SIGUR sunt mai inteligenți decât rușii..MAI VREI ÎNTREBĂRI?

| Xox0 a răspuns:

Cica multe OZN-uri sunt experimente americane, acum cine stie

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Totul e doar un experiment social al trusturilor de presă globale, mai precis al miliardarilor care le dețin. În România nu prea vedem astfel de știri.

Vor să vadă cât de mult pot împinge limitele credulității oamenilor, dacă niște campanii intense de presă pe o anumită temă pot modifica opinia publică a majorității, adică oamenii să creadă ce văd la știri, oricât de ridicole ar fi acestea, îl loc să creadă în ceea ce văd în realitatea înconjurătoare.

Parcă am mai văzut undeva acest film?