| Catalin_Oncescu_1995 a întrebat:

Sunt clasa a X-a, si deja imi fac planuri pentru facultate. Eu as vrea sa ma fac pilot. Cu toate ca este o academie de forte aeriene, trebuie sa intru la academia din Brasov pentru a iesi pilot nu militar, ci de avioane ori particulare ori angajat la firme gen Blue-Air; Wizz-Air?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Citeste aici amanunte despre Academia Fortelor Aeriene "Henri Coanda" Brasov.
http://www.afahc.ro/
Poti urma cursurile respectivei academii, poti lucra un timp ca pilot militar sau poti trece la civili, fara nici o problema.
Ai pe site totul despre admitere, sa te interesezi din timp despre probele sportive pe care le ai de dat, inainte de admiterea propriu zisa.
Bafta maxima!

4 răspunsuri:
| stresat a răspuns:

Nu cumva trebuie sa faci facultatea de aeronautica din Bucuresti?

| anonymous09 a răspuns:

Blue air si wizz air nu sunt singurele firme de avioane, sunt sute si sute de 1000 de ori mai bune. te-as sfatui sa nu stai in Romania. nu stiu daca numai la Brasov este academie de forte aeriene, intra pe net si cauta poate e ceva pe la Bucuresti, mai serios si mai marewinking mult noroc

| Catalin_Oncescu_1995 explică (pentru anonymous09):

As vrea sa plec din tara si as avea o posibilitate, in Italia, dar am auzit ca si aici se pot face foarte multi bani la firme de transport aerian nu neaparat cele precizate, voiam sa stiu doar in mare ce facultate un site cu facultati sau un site cu o anumita facultate in care sunt detalii de exemplu la ce trebuie sa dau bac-ul, etc.

| anonymous09 a răspuns (pentru Catalin_Oncescu_1995):

Cred ca ar trebui sa te interesezi pe net de o facultate din Bucuresti, una mai serioasa si sa aflii detalii cu tot ce-ti trebuie tie