| a3e6u9 a întrebat:

Cum îi răsplătim pe cei care încearcă să ne ajute?
Gandhi s-a opus nedreptăților în mod non-violent, a fost asasinat. Martin Luther King a luptat împotriva rasismului, a fost asasinat. Abraham Lincoln a abolit sclavia, a fost asasinat. Isus a zis să ne iubim, a fost crucificat. Mai sunt exemple nenumărate.

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Oamenii de rand nu au cum sa ii rasplateasca decat comemorandu.i. Nu mai avem ce sa facem fiindca "i.au rasplatit" altii inaintea noastra! :*

| KodrutZ a răspuns (pentru NoName0x0):

Complet eronat. Nu comemorindu-i, ci urmindu-le exemplul si comportindu-ne ca atare.

| sabin89 a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu e complet eronat, era doar incomplet. Era bine și ce a zis el, dar trebuia adăugat și ce ai zis tu.

| NoName0x0 a răspuns (pentru KodrutZ):

Din punctul meu de vedere daca esti de accord sa comemorezi pe cineva, automat esti de accord cu ceea ce a facut acesta si ii urmezi exemplul sau incerci pe cat posibil! Raspunsul nu cred ca este complet "eronat" dovada ca si cel care a postat intrebarea a considerat la fel. Nu este prea detaliat!

| NoName0x0 a răspuns (pentru sabin89):

Buna! sunt o "ea" nu un "el"!

| KodrutZ a răspuns (pentru NoName0x0):

Teoretic ai dreptate. Practic, uite cite sute de milioane de magari comemoreaza pe nea' fiul lu' dumnezo' si cum se poarta...

| NoName0x0 a răspuns (pentru KodrutZ):

Aici si tu ai dreptate!

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ipocrizia ne descrie cel mai bine

| OOOLEOOO a răspuns:

Tin minte, becul aprins atrage tantari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesant. Totuși crezi ca au nevoie de răsplată?

| a3e6u9 explică (pentru anonim_4396):

Cred că n-ar strica puțină recunoștință pentru eforturile lor.

| NoName0x0 a răspuns:

Si mersii de funda!