| GavrilGabriel1999 a întrebat:

De ce a fost asasinat martin luther king? A fost un om rău?

Răspuns Câştigător
| Monst a răspuns:

Martin Luther King a fost omorât de un deținut. Deoarece apăra drepturile negrilor.

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Sa inteleg ca oamenii rai fac atatea rele, incat cineva nu ii mai suporta si ii asasineaza. Un om bun, ca altfel nu l-ar deranja atat rautatea. Este?

| Dan193 a răspuns:

Din aceeasi cauza si Hristos a fost rastignit si Lincoln impuscat. Cuiva nu i-a convenit "propaganda" lor. Oameni instariti carora le-ar distruge businessurile o schimbare asa radicala.