Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

De ce am asasinat oamenii care au militat pentru pace? Martin Luther King, Ghandi.

10 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Pentru ca totdeauna vor exista printre noi indivizi care iubesc razboiul...

| psiholoaga a răspuns:

SoftCristi, asta intra la "marile mistere ale lumii".tongue

nony
| nony a răspuns:

Total de acord cu raspunsul lui NoGod...Au fost oameni care vedeau culorile din intunericul societati.Si cum multi lideri nu vroiau sa ¨aprinda¨ lumina spre civilizatie i-au considerat periculosi pentru interesele lor.
Totul se transforma in bani. intr-un final.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

De ce, cu toata criza asta, isi permit romanasii mertzane, bentley, ferarri, Q7, etc?

| Parintele a răspuns:

Nu noi am asasinat..fii atenta cum pui intrebarile astea.
Au fost ucisi pentru ca incurcau treburile, shmekeria si interesele globale ale unor cercuri restranse prin faptul ca ei deschideau ochii lumii spre un alt tip de ralatie sociala ce contavine principiilor pe care se baza societatea la momentul respectiv.

| Nastasia a răspuns:

Nu cred ca in ceea ce priveste asasinarea lui Martin Luther King sau Ghandi problema se punea in termeni de bani, ci mai curand in termeni de IDEOLOGIE. Si ma refer in acest caz la "principiile" dupa care era guvernata sau mai curand manipulata lumea. Oricine se ridica impotriva unei ordini deja statuate trebuia eliminat. Exista un citat care mie imi place foarte mult:
"Cand un geniu adevarat apare pe lume il vei cunoaste sigur dupa un semn; anume ca toti imbecilii se vor uni intr-o conjuratie impotriva lui".

| Nastasia a răspuns:

Nu cred ca in ceea ce priveste asasinarea lui Martin Luther King sau Ghandi problema se punea in termeni de bani, ci mai curand in termeni de IDEOLOGIE. Si ma refer in acest caz la "principiile" dupa care era guvernata sau mai curand manipulata lumea. Oricine se ridica impotriva unei ordini deja statuate trebuia eliminat. Exista un citat care mie imi place foarte mult:
"Cand un geniu adevarat apare pe lume il vei cunoaste sigur dupa un semn; anume ca toti imbecilii se vor uni intr-o conjuratie impotriva lui".

| jedi_7867 a răspuns:

Lumea uraste schimbarea... chiar si atunci cand schimbarea este in bine.

| I'm just me a răspuns:

De prostibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mortii nu deranjeaza. Conflictele inseamna bani. TRaiesc producatorii de armament, traiesc comerciantii, soldatii au poligon de antrenament, statele au poligon de testari... multe, multe motive... si toata lume-i fericita. Mai putin ceci care o incaseaza si in special cei care krapa.