| anss23 a întrebat:

Cum pot exista oameni ca astia pe lume?:|Ei chiar nu simt nicio emotie, nu au sentimente, chiar asa au inima de piatra? Pe mine pur si simplu m-a socat cand am vazut asta la stiri. Ce placere poate fi in sufletul cuiva cand omoara o alta fiinta? Dupa ce ca a omorat un copil a mai si declarat asta:""Asta e, l-am omorât! Zece ani pentru un prost". Cred ca acesti oameni sunt bolnavi psihic, nu ar trebui sa mai umble niciodata liberi pe strada.:|

http://www.libertatea.ro/......06360.html

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Acest caz, ca multe altele de asemenea, nu va schimba nimic. Mi se pare absurd ce s-a intamplat.Cata minte iti trebuie ca sa dai in dreapta s-n stanga cu lama, constient fiind ca poate rani pe cine nu trebuie?
A vrut sa para dur, a vrut sa isi razbune fratele mai mic si totodata sa se faca "respectat" prin niste metode, dupa parerea mea, primitive.
Orgoliul personal l-a facut sa actineze fara a gandi.Cazul pare rezolvat, ucigasul e in inchisoare, dar pentru familie Andrei nu mai exista si nu poate fi inlocuit.Se pare ca acum nicaieri nu mai poti fi in siguranta.Parintii de obicei se gandesc ca la scoala, copii sunt in siguranta, dar se pare ca nu e chiar asa.
Cazul e reprezentativ pentru tara in care traim si pentru "noua generatie". Spun asta, pentru ca din cate am auzit, nimeni nu a intervenit in bataie, ba chiar priveau ca la teatru.
Ceea ce ma surprinde, este atitudinea ucigasului.Nu are nici un resentiment, parca nu ar fi om.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine a spus că sunt zdraveni cu capul?
Pa, pa.

| CosteaVlad a răspuns:

Deși mă uit foarte rar la TV, ieri s-a întâmplat să fiu la bucătărie și am văzut pe Pro Tv la știri înâmplarea. Am rămas și eu înmărmurit. sad Băiatul ăla avea 17 ani, și era cel mai bun din clasa din câte-am înțeles, plus că se implica în multe dintre activitățile ce erau organizate in școală. Sărise în apărarea unui prieten de-al lui, iar criminalul ăla l-a lovit cu un cuțit in inimă.
Era un băiat de nota 10 cu +, ce să mai, am rămas fără cuvinte, dar uite vezi... când e să se întâmple se întâmplă. sad Dumnezeu a mai luat la El încă un înger. crying

| cryssu2008 a răspuns:

Din punctul meu de vedere acesti oameni trebuie impuscati straight face Tin umbra degeaba acestui pamant.

| emy a răspuns:

Sunt de acord cu tine.Acesti oameni sunt dezechilibrati psihic, di de asta trebuie internati intr-un sanatoriu psihiatric si tinuti sub supraveghere cateva luni bune. Daca nu chiar ani de zile.

| andreea4ever a răspuns:

Eu stau pe langa craiova...si nu imi vine sa cred!

Pe la noi pe messenger circula mesuri de comemorare pentru andrei...si tuturor ne pare foarte rau de el

Cred ca acseti oameni nu sunt pedepsiti cum trebuie si trebuie gasita o pedeapsa foarte dura pentru a vedea cat de mult sufera acum familia si prietenii baiarului si cat a suferit si el in momentul in care l-a injunghiat sad

Prea de totstraight face

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Oameni fara suflet, niste ******** sa nu vb urat ca nu-i de mine limbajul vulgar.Deci pur si simplu cand am vazut stirea si anuntul acelui vagabont imi venea sa plang de ciuda ca in lumea asta exista niste carpe ca acela. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe ANdrei!

| LifeFail a răspuns:

Ai mare dreptate, si pe mine ma ingrozesc oamenii astia. Nu stiu ce au in cap. Partea proasta e ca, dupa ce omoara un om, acel "animal" pentru ca altfel nu poti sa-i spui, primeste 20-30 de ani acolo cel mult dupa care iese din inchisoare.
Insa persoana pierduta nu mai invie niciodata.
Deci, e chiar ceva nemilos. Oameni ca astia ar trebui sa fie pedepsiti cu inchisoarea pe viata.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Violenta naste violenta.mania intuneca judecata. e bine sa eviti asemenea situatii, pentru a evita asemenea rezultate.