| AvalohAlyn a întrebat:

Cum poti sa fii fericit?

23 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sa inlaturi din mentalul tau tot ceea ce te face nefericit--- uitarea mi se pare cel mai bun "leac"!

| emy a răspuns:

Buna dimineata, draga! happy Cum poti sa fii fericit? Iti spun eu cum: apropie-te mai mult de Dumnezeu si vei fii fericit. Si nu ti-o spun doar asa, ci din proprie experienta. Bine, nu este usor sa faci asta; trebuie, mai intai sa-ti doresti asta si apoi sa lupti. Dar te rog sa ma crezi ca merita sa lupti pentru asta. Sper sa reusesti! Te pup si iti doresc o duminica frumoasa! kiss

| Sn4k3 a răspuns:

Incepi sa muncesti sa ajungi cum iti doresti si sa faci ce-ti place.

| Donsavas a răspuns:

Biochimic,omul asociază fericirea cu serotonina,dar nu este vorba doar de atat. Să zicem că doar despre asta ar fi vorba doar de acest neuromediator. Cu un antidepresiv,am rezolvat problema. Totusi, cu atatea antidepresive si droguri, de ce nu e omul fericit? Practic își poate manipula singur senzatiile si se poate autorecompensa cand dorește. Ideea este ca lipsurile, în viata, fac recompensa sa fie mai dorită si bine venită. Ai inteles?

| Lioana a răspuns:

Alegand sa fii fericit. Incearca sa te bucuri de lucrurile placute din viata ta si sa le ignori pe cele neplacute.
Daca lasi ca fericirea ta sa depinda de ceea ce iti ofera altii va fi greu sa fii fericit. Fericirea ti-o oferi tu singur, fiind ceea ce vrei sa fii.

| Crackman a răspuns:

Asta ma intreb si euwinking
Acum am observat ca oameni cu asteptari mici sunt ma fericiti.
Sper sa ma intelegi.

| Legion7X a răspuns:

Eu sunt de părere că banii aduc fericirea.
Fără ei lucrurile merg foarte prost: se strică televizorul, cad dinții, se îmbolnăvește ficatul, inima, se face abstinență la mâncare, întervine depresia, intervin certurile in familie, scade încrederea în sine, intervine autoînjosirea etc. Toate acumulate pun capac mai multor oamenii.
Oamenii simplii pomenesc de Dumnezeu speranță și moarte cei cu resurse pomenesc de viitoare afaceri și de ziua de mâine sau anul următor.
Asta este lumea
noastră IAD în stânga RAI în dreapta.
În stânga more câte un om, iar în dreapta sună muzica tare dansând câteva fete.
Doar am văzut cu ochii mei când a trecut un dric funerar urmat de jalete pe lângă niște mașini staționate cu muzica dată la maxim având înăuntru 2tipi+ 2 fete. Nu au avut niciun respect, măcar două minute să oprească muzica.

| Lostlyric a răspuns:

Am acum o punga mare de pufuleti Gusto in fata. Nu am fost niciodata mai fericita. Poate ai vrea si tu sa incerci asta.

| mark2018 a răspuns (pentru Lostlyric):

"Nu am fost niciodata mai fericita"
Este prima oara cand mananci pufuleti?
Cred ca si tu ai nevoie de psiholog.

| Lostlyric a răspuns (pentru mark2018):

...oameni tristi...

| mark2018 a răspuns (pentru Lostlyric):

Nu ai inteles.
Tu ai fost mai putin fericita toata viata ta.
si deodata o punga de pufuleti te face preafericita

""Nu am fost niciodata mai fericita"

| Lostlyric a răspuns (pentru mark2018):

Am inteles perfect. Am inteles ca un om care nu detine simtul umorului se regaseste printre cei mai tristi oameni din lume. Accepta-mi compasiunea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu!
Pune un singur "i" scriind corect verbul a fi si vei scapa de orice suparare provocata de absentele de la scoala.

| mark2018 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare ca tu ai lipsit de la scoala.
Este scris corect.

| PumpkinDoll a răspuns:

Fumezi Marijuana

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Citeste ce a scris domnisoara draguta care a mentionat pufuletii in postarea sa si o sa devii mai fericit. A descris cel mai bine cum poate functiona fericirea.

| AlexDarius3 a răspuns:

Pur si simplu iti imaginezi ca esti fericit, mai tarziu o sa si uiti ca te-ai prefacut in tot acel timp.

| immaBeast a răspuns:

Fericirea este subiectiva.

| artemidak a răspuns:

Fa lucruri care îți plac!
Chiar dacă nu întotdeauna se poate!
Mănâncă ce îți place(cu o limita)!
Bucura-te de orice!

Răspuns utilizator avertizat
| Logann a răspuns:

De unde stii ca NU esti fericit? A? AAA?

| mark2018 a răspuns:

1.Te mastur b mai putin.
2.iti cauti o prietena
3.Mai putine intrebari pe TPU

| Nico23458 a răspuns:

Fericirea se afla in lucruri mici. Da ce-ți place și ce te face fericit. Ce-ți place sa faci? Ce te relaxează?
Mie îmi place să ascult muzica, să citesc, să stau pe balcon și să mă uit la oameni.
Ai putea și să-ți ocupi timpul cu ceva că să n-ai timp sa te plictisești și să te gândești la toate lucrurile triste