| RAY a întrebat:

Cum sa gasesc un echlibru intre Hedonism =a cauta non stop placeri vs Hedonofobia este o frică sau aversiune excesivă la obținerea plăcerii?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu te mai gandi la acest "echilibru" si la acesti termeni. Asta ar fi un pas in a gasi echilibrul, la care nu trebuie sa te gandesti, pentru a-l gasi, prin a nu te mai gandi la el si... ai prins ideeawinking

| Mosotti a răspuns:

Nu stiu, asta ar trebui sa simti tu din interior, sau sa gandesti tu o varianta, ca daca zicem noi, poate la tine nu se potriveste.
Singura chestie care trebuie sa o ai in vedere este sa refuzi placerile care iti aduc rau, asta da!