| Meme10Memu a întrebat:

Cum se armonizeaza evolutia cu transmiterea coronavirusului de la om la animalele de companie? Daca era corecta teoria asa ceva nu ar fi trebuit sa se intample.

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Chiar pe dos, nu prea putea fi corecta teoria fara mutatii. Faptul ca virsul sufera mutatii confirma teoria nu o infirma. happy

| Meme10Memu explică (pentru RoCkKiD):

Transmiterea intre diferite genuri de vietuitoare: om-pisica, om-caine. Mutatiile despre care vorbesti nu confirma teoria evolutionista. Chiar daca sufera mutatii virusul SARS-CoV-2 tot SARS-CoV-2 ramane.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Meme10Memu):

Transmiterea nu era posibila in cazul in care virusul ar fi ramas in varianta precedenta cand era in stare sa infecteze doar nu stiu ce animale din asia.

O fi asta SARS-CoV-2 dar e alta tulpina de SARS-CoV2 exact la fel cum chiwawa e la fel de caine ca si ciobanescul. Stiu ca voi aveti impresia ca evolutia se intampla de azi pe amine dar da-i virusului vreo cateva zeci de mii de ani si atatea mutatii o sa adune incat patologia o sa fie compelt diferita, asa de diferita incat va trebui sa il separi de SARS-CoV-2 ul nostru ca nu mai seamana.

| Meme10Memu explică (pentru RoCkKiD):

Cand omul trece o apa tot om este. Sau cand omul se joaca cu alt animal sau alta vietuitoare tot om este. Ceva in creierul omului se schimba dar tot om este.

| Celcestietot a răspuns:

Asta am mai scris si eu pe aici.