| dizainarul a întrebat:

Cum se formeaza apa distilata?

Răspuns Câştigător
| Dragotta a răspuns:

Simplu se ia apa si se distileaza daca inca esti in scoala intreba daca poti folosi laboratorul

3 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Prin evaporare. Cum se obtine? Incalzirea apei intr-un recipient de sticla pina la punctul de fierbere, vapori de apa trece printr-o serpentina care este racita si astfel vapori se transforma in picaturi rezultand apa distilata.

| alessia5158 a răspuns:

Este apa obtinuta cu ajutorul unor aparate electrice. In acestea, apa de robinet se transforma in vapori prin fierbere, iar vaporii rezultati se condenseaza prin racire. Apa distilata este apa pura! ---iata cateva modele de aparate pentru. distilat apa : http://www.labshop.ro/......aliza.html

| noob a răspuns:

Este extrasa din zacamintele de apa distilata