| Catalina990099 a întrebat:

a mai consumat cineva apa distilata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Apa distilata e potabila, dar sa nu abezezi de ea.

| gheorghe699 a răspuns:

Da,apa distilata folosita in scop medical, care inlocuieste serul fiziologic la dizolvarea diverselor medicamente ..este diferenta intre apa distilata industrial, folosita la baterii auto, la diluarea antigelului ..ma rog, de ce ai vrea sa consumi apa distilata?

| Catalina990099 explică (pentru gheorghe699):

Doar am citit niste comentarii cum ca e buna pentru curățarea organismului si altele.

| gheorghe699 a răspuns (pentru Catalina990099):

Scuze! eu nu am intentionat sa te supar, iti spuneam despre apa distilata.